Obserwuj w Google News

Aleksandra Karzyńska nie żyje. Gwiazda słuchowiska "Matysiakowie" miała 94 lata

1 min. czytania
22.04.2021 15:19
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Karzyńska nie żyje. Gwiazda słuchowiska "Matysiakowie" zmarła w wieku 94 lat. Aktorka wcielała się w rolę Danki Grzelakowej-Będkowskiej, z domu Matysiak. 

Nie żyje Aleksandra Karzyńska
fot. Shutterstock

Aleksandra Karzyńska nie żyje. 94-letnia aktorka od lat wcielała się w rolę Danki Grzelakowej-Będkowskiej, z domu Matysiak. To najstarsza córka Heleny i Józefa Matysiaków, siostra Stacha i Gienka. Warto podkreślić, że Obecny wątek z jej udziałem dotyczy postępowania spadkowego w sprawie willi w Podkowie Leśnej koło Warszawy, którą Danka odziedziczyła po zmarłej w 2008 roku przyjaciółce Mariannie. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać jej wątek i kto zastąpi aktorkę.

Zobacz też:  Nie żyje wybitna aktorka Danuta Szaflarska

Aleksandra Karzyńska nie żyje. Gwiazda słuchowiska "Matysiakowie" miała 94 lata

Aleksandra Karzyńska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie w 1950 roku. Na deskach teatrów głównie grała role amantek. Na swoim koncie ma również role w filmach i serialach, takich jak m.in. "Panienka z okienka", "Miejsce dla jednego", "Zaklęty dwór" oraz "5 dni z życia emeryta".

 Aleksandra Karzyńska była również aktorką dubbingową, a także nagrywała mnóstwo słuchowisk dla dzieci.

Słuchowisko "Matysiakowie" gości od ponad 60 lat co tydzień na antenie Polskiego Radia. W trakcie jego nagrywania przewinęło się aż 250 osób. Warto dodać, że w początkowych latach emisji powieści słuchało aż 12 milionów osób.