Obserwuj w Google News

Alber Elbaz nie żyje. Słynny projektant mody zmarł w wieku 59 lat

2 min. czytania
26.04.2021 10:36
Zareaguj Reakcja

Alber Elbaz nie żyje. Słynny projektant mody zmarł w wieku 59 lat po powikłaniach na COVID-19. Alber Elbaz zmarł w sobotę, 24 kwietnia w Paryżu.

Alber Elbaz
fot. Domine Jerome/ABACA

Alber Elbaz nie żyje. Słynny projektant mody miał 59 lat. Zmarł w sobotę, 24 kwietnia, po powikłaniach związanych z COVID-19. O śmierci projektanta poinformował Johann Rupert, partner biznesowy projektanta.

Zobacz też:  Kim Kardashian zalała się łzami na wizji. Poszło o jej rozwód z Kanye Westem

 Alber Elbaz nie żyje. Słynny projektant mody zmarł w wieku 59 lat

"Alber miał zasłużoną reputację jednej z najzdolniejszych i najbardziej lubianych postaci w branży. Zawsze fascynowała mnie jego inteligencja, wrażliwość, hojność i niepohamowana kreatywność [...] Był człowiekiem wyjątkowo ciepłym i utalentowanym, a jego niezwykła wizja, poczucie piękna i empatia pozostawiły niezatarte wrażenie" - czytamy w oświadczeniu założyciela i prezesa grupy Richemont. 

Śmierć 59-letniego projektanta poruszyła mnóstwo osób ze środowiska mody i show-biznesu, m.in. Kim Kardashian, która zamieściła w mediach społecznościowych przejmujący wpis.

"Kiedy dowiedziałam się o jego śmierci, moje serce pękło. Mój pierwszy raz w Paryżu zakończył się niespodziewanym lunchem z Alberem. Prawie zemdlałam, kiedy wszedł. Był tak ciepły i serdeczny. To on ubrał mnie na moją pierwszą okładkę Vogue'a", a to, że wręczył mi na pamiątkę okładkową sukienkę, pozostaje w mojej pamięci na zawsze" - napisała celebrytka, żegnając przyjaciela.

Alber Elbaz urodził się 12 czerwca 1961 roku, w Casablance w rodzinie żydowskiej. W wieku dziesięciu lat przeprowadził się z rodziną do Izraela. Światową karierę rozpoczął w 1996 rok we francuskim domu mody Guy Larosche. Odszedł stamtąd dwa lata później, aby pracować jako dyrektor kreatywny Yves Saint Laurent.

Kilka lat później zaczął swoją karierę dla jednego z najstarszych francuskich domów mody - Lanvin. Spędził tam aż 14 lat. W 2015 roku został zwolniony z funkcji dyrektora kreatywnego, w wyniku nieporozumień z jednym z głównych udziałowców firmy. Z kolei sprzedaż projektów Lanvin po jego odejściu znacznie spadła. Po opuszczeniu Lanvin Alber Elbaz współppracował z rozmaitymi markami, między innymi Converse i Tod's. W 2019 roku Elbaz otworzył własny brand- markę AZfashion.