Zamknij

Gwiazda "Listów do M." walczy z depresją. Musi zażywać leki. "Smutek i nienawiść do samej siebie"

Maciej Friedrich
28.01.2020 14:26

Julia Wróblewska, młoda aktorka znana między innymi z roli w "Listach do M.", zdecydowała się na szczere wyznanie. 21-letnia aktorka przyznała, że aby normalnie funkcjonować, zmuszona jest przyjmować antydepresanty. Jej wpis chwyta za serce.

Gwiazda "Listów do M." walczy z depresją. Musi zażywać leki. "Smutek i nienawiść do samej siebie"
fot. Instagram:@juleczkaaa_jula

Julia Wróblewska to polska aktorka, która karierę rozpoczęła w wieku zaledwie 7 lat rolą w "Tylko mnie kochaj". Obecnie, mimo zaledwie 21 lat, ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych. Od 2007 roku możemy oglądać ją w "M jak Miłość", ale największą popularność przyniosła jej kreacja Tosi w trzech częściach "Listów do M.".

Szybkie tempo kariery odcisnęło piętno na zdrowiu Julii. W ubiegłym roku aktorka przyznała, że musiała korzystać z pomocy psychologa. Nie radziła sobie z szybkim tempem aktorskiego życia i sporą presją środowiska. Ciężko przeżyła także rozwód rodziców. Niestety, ostatni wpis Wróblewskiej zaniepokoił fanów gwiazdy.

 Antydepresanty i alkohol: groźne połączenie. Jakie jest ryzyko?

Julia Wróblewska musi brać leki. Aktorka walczy z depresją

Julia Wróblewska opublikowała w sieci emocjonalny wpis, w którym wyznała, że musi zażywać antydepresanty, by normalnie funkcjonować. Opowiedziała, jakie leki przyjmuje i w jaki sposób jej pomagają.

- Jak już pisałam, te leki nie powodują, że nie jestem sobą, a to, że jestem sobą! Bo jeśli bycie sobą to leżenie tygodniami w łóżku, jedzenie raz na 2 dni, smutek i nienawiść do samej siebie, to ja dziękuję za taką mnie! - czytamy w poście.

Część opinii Julii na temat antydepresantów może wydawać się dość kontrowersyjna. Wróblewska twierdzi między innymi, że leki SSRI i SNRInie uzależniają.

- Uzależniają: to nieprawda. Nie czujemy potrzeby brania ich, wręcz zapominamy. Myli się leki z grupy SSRI, SNRI itp. z benzodiazepinami (np. Xanax). Oczywiście nasze ciało się uzależnia, jak od każdego leku, ale zejście z takich leków nie trwa zbyt długo.

 Zespół abstynencyjny. Jak bezpiecznie odstawić antydepresanty?

Aktorka opublikowała także nagrania, na których tłumaczy fanom działanie leków SSRI. Jak myślicie, czy taki "poradnik" jest potrzebny?

 

RadioZET.pl/MF