Obserwuj w Google News

Agustin Egurrola przerwał milczenie po transferze do TVP. Dlaczego odszedł z TVN?

2 min. czytania
26.04.2021 17:03
Zareaguj Reakcja

Agustin Egurrola skomentował swoje przejście do TVP i udział w programie "Dance Dance Dance". Były juror "Mam talent" poruszył temat odejścia ze stacji TVN oraz reaktywacji "You Can Dance" przez telewizję publiczną. Zasiądzie w jury tanecznego show? 

Austin Egurrola
fot. TRICOLORS/East News

Agustin Egurrola to znany tancerz i choreograf oraz właściciel szkoły tańca, który zdobył popularność jako juror w programach typu talent show - "You Can Dance" i "Mam talent". Egurrola przez lata był kojarzony ze stacją TVN. Gdy w lutym okazało się, że słynny juror przechodzi do Telewizji Polskiej, by oceniać występy w programie "Dance Dance Dance", spadły na niego gromy, m.in. ze strony dobrych znajomych Kingi Rusin i Michała Piróga.

Z pozyskania gwiazdora "Mam talent" cieszył się przede wszystkim Jacek Kurski, który podczas prezentacji wiosennej ramówki w wymowny sposób powitał Egurrolę w szeregach swojej stacji. - Dziękuję Agustin, że jesteś z nami. Wiem, ile cię to kosztowało, ale nie mówimy o tym. Karawana jedzie dalej - powiedział prezes TVP. Nieoficjalnie mówi się, że Egurrola przyjął ofertę Telewizji Polskiej, ponieważ nie chciał dłużej czekać na przywrócenie programu "Mam talent". Popularny format został zawieszony na bliżej nieokreślony czas, a w zeszłym sezonie zastąpił go nowy show "Lego Masters". 

Redakcja poleca

Agustin Egurrola o przejściu do TVP. Wystąpi w nowym "You Can Dance"?

Agustin Egurrola, który niedawno został ojcem, wzbudza kontrowersje swoimi surowymi ocenami w "Dance Dance Dance". Jak podkreślił w rozmowie z "Party", choć nigdy nie pojawiał się w roli gwiazdy programów TVP, z telewizją publiczna współpracuje od wielu lat jako choreograf. Przejście z TVN do "Dance Dance Dance" było dla niego niełatwą decyzją, lecz jak zaznaczył, woli być tam, gdzie aktualnie dzieją się jakieś projekty taneczne. 

- To była trudna decyzja, mimo że z TVP współpracuję już od kilkunastu lat, a w "Dance Dance Dance" jestem głównym choreografem od pierwszej edycji. Zawsze chcę być tam, gdzie dzieje się coś ciekawego związanego z tańcem. Teraz zasiadam również w jury i myślę, że moje oceny wniosły trochę emocji - wyznał Agustin Egurrola w rozmowie z "Party".

Jak podały Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska chce emitować program "You Can Dance". Show ma nosić tytuł "So You Think You Can Dance" i istnieje szansa, że znajdzie się w jesiennej ramówce TVP. Pomysł reaktywacji znanego formatu przez telewizję polską wzbudził sprzeciw części środowiska tancerzy, które wystosowało w sieci petycję do producenta show, spółki Endemol Shine  Polska. Czy Agustin Egurrola weźmie udział w nowym projekcie i pojawi się w roli jurora? 

 - Na razie nic takiego nie mogę potwierdzić. Prawdą jest natomiast, że kocham "You Can Dance" i darzę ten program ogromnym sentymentem. To show dla wszystkich młodych ludzi, którzy mają marzenia i są zdeterminowani, by je spełniać, dlatego z wielką radością powitam go na antenie. Gdybym dostał propozycję zostania w nim jurorem, byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie - podkreślił w wywiadzie "Party" były juror YCD. 

You Can Dance: kto w jury a kto poprowadzi program? Padają pierwsze nazwiska