Zamknij

Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o ostatnim filmie męża. Kiedy premiera „Ukrytej gry”?

Judyta Wanicka
25.10.2019 10:43

Agnieszka Woźniak-Starak zdradziła, kiedy premiera „Ukrytej gry”, ostatniego filmu, który wyprodukował przed śmiercią Piotr Woźniak-Starak. Gwiazda opublikowała na Instagramie poruszający wpis. Dziękuje w nim wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ostatniej produkcji zmarłego męża.

Agnieszka Woźniak-Starak
fot. Instagram:@aga_wozniak_starak

Agnieszka Woźniak-Starak powoli wraca do pracy po stracie męża. Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu podczas jazdy motorówką po jeziorze Kisajno. 20 września gwiazda po raz pierwszy od dnia pogrzebu pojawiła się publicznie. Razem z rodziną zmarłego męża uczestniczyła w pierwszej projekcji filmu „Ukryta prawda” podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest to ostatnie dzieło wyprodukowane przez Watchout Studio pod wodzą Piotra Woźniaka-Staraka. Obraz został wyróżniony za montaż oraz otrzymał nagrodę specjalną.

Agnieszka Woźniak-Starak promuje film „Ukryta gra”. Kiedy premiera?

Agnieszka Woźniak-Starak osobiście zaangażowała się w promocję ostatniego dzieła męża. Niewykluczone, że teraz częściej będzie pokazywała się publicznie, uczestnicząc w filmowych galach. Gwiazda zaczęła od Instagrama, gdzie zamieściła wpis poświęcony „Ukrytej grze”. W pierwszej kolejności podziękowała wszystkim współpracownikom Piotra Woźniaka-Staraka, bez których produkcja nie zostałaby zrealizowana. Przyznała, że był to trudny projekt, który rodził się w znojach przez trzy lata.

Ten film to trzy lata ciężkiej pracy całego Watchout Studio i wielu innych wspaniałych ludzi. To był ciężki projekt, ale jestem z chłopaków niesamowicie dumna i cieszę się, że przynajmniej w maleńkim stopniu mogłam być jego częścią – napisała Agnieszka Woźniak-Starak.

Razem z Joasią Sulmirską i Krzyśkiem Arszennikiem przygotowaliśmy making of „Ukrytej gry”, czyli reportaż o kulisach powstawania filmu, a sytuacji kryzysowych, wierzcie mi, nie brakowało. Mogłabym o tym filmie pisać bez końca, o wspaniałej scenografii Allana Starskiego (musicie zobaczyć jak spektakularnie wyczarował Brooklyn na warszawskiej Pradze!), o niesamowitych zdjęciach Pawła Edelmana, o Billu Pullmanie, który jest chyba najbardziej uroczym człowiekiem na świecie, o Piotrku i Krzysiu Tereju, którzy walczyli o tę produkcję jak lwy, ale tak naprawdę chciałam Wam powiedzieć - idźcie na ten film, żeby zobaczyć kawałek naprawdę dobrego światowego kina, które od początku do końca powstało w Polsce – zachęciła internautów.

Agnieszka Woźniak-Starak zdradziła, że premiera „Ukrytej gry” odbędzie się 8 listopada. Dzień po tym, jak film trafi do kin, telewizja TVN wyemituje reportaż o kulisach powstawania produkcji. Prawdopodobnie będzie można w nim zobaczyć ostatnie zdjęcia Piotra Woźniaka-Staraka.

„Ukryta gra” premiera 8 listopada. A kulisy powstawania filmu 9 listopada w TVN – poinformowała gwiazda.

Piotr Woźniak-Starak zginął przed premierą „Ukrytej gry”

„Ukryta gra” jest ostatnim filmem, nad którym pracował Piotr Woźniak-Starak. Producent zginął tragicznie w nocy z 17 na 18 sierpnia na mazurskim jeziorze Kisajno. Wypadł z motorówki podczas próby wykonania manewru skrętu. Towarzyszyła mu znajoma – 27-letnia Ewa. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu. Piotr Woźniak-Starak zginął z powodu rozległych obrażeń głowy powstałych w wyniku działania śruby napędowej łodzi motorowej. Wyniki badań potwierdziły, że producent prowadził motorówkę pod wpływem alkoholu. Piotr Woźniak-Starak został pochowany w posiadłości rodzinnej na Mazurach – Fuledzie. 

RadioZET.pl/jw