Obserwuj w Google News

Agnieszka Woźniak-Starak uczciła pamięć zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. "Kochał ludzi" [FOTO]

2 min. czytania
27.06.2022 16:16
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Woźniak-Starak opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z finału konkursu "Wyobraź sobie", na którym uczczono pamięć zmarłego męża dziennikarki, Piotra Woźniaka-Staraka.

Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak
fot. screen: YouTube / Uwaga! TVN

Piotr Woźniak-Starak był jednym z najpopularniejszych i najbardziej docenianych producentów filmowych. Karierę rozpoczynał od staży w nowojorskich agencjach reklamowych, po 11 latach pobytu w USA wrócił do Polski i rozpoczął pracę przy polskich produkcjach takich jak "Oficerowie" czy "Katyń". W 2008 roku założył przedsiębiorstwo producenckie Watchout Studio, z którym odniósł spektakularny sukces, produkując między innymi świetnie przyjęte obrazy "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Niestety, rozwijającą się karierę biznesmena przerwała śmierć.

Piotr Woźniak-Starak zaginął 18 sierpnia 2019 roku po tym, jak miał wypaść z motorówki na mazurskim jeziorze Kisajno. Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach ciało producenta odnaleziono w wodzie 22 sierpnia. Według informacji biegłych przyczyną zgonu były konsekwencje uszkodzenia mózgu, którego mężczyzna miał doznać na skutek uderzenia w śrubę motorówki. Badania wykazały, że miał we krwi 1,7 promila alkoholu. Śmierć Woźniaka-Staraka była ogromnym ciosem dla jego żony, doskonale znanej dziennikarki i prezenterki Agnieszki Woźniak-Starak.

Redakcja poleca

Agnieszka Woźniak-Starak wspomniała zmarłego męża. Pokazała film o Piotrze Woźniaku-Staraku

25 czerwa miał miejsce finał pierwszej odsłony konkursu "Wyobraź sobie" zorganizowanego przez Watchout Studio, którego założycielem był Piotr Woźniak-Starak. Przyznano między innymi nagrodę imienia producenta oraz nagranie, na którym bliscy i współpracownicy zmarłego dzielili się swoimi wspomnieniami. Film na swoim Instastory udostępniła Agnieszka Woźniak-Starak.

- Powiem szczerze, że było to jeden z najlepszych producentów, z którym pracowałem, ponieważ interesował się każdą osobą na planie. Widać, że zależało mu na tym, co robił. Kochał ludzi, z którymi pracował i oni jego kochali - wspominał Mariusz Włodarski, laureat nagrody imienia Piotra Woźniaka-Staraka.

- On miał wszystko w małym palcu. Ten film był gotowy w jego głowie przed rozpoczęciem startu - ocenił Edward Miszczak.

To nie pierwszy raz, kiedy Agnieszka wspomina męża. W mediach społecznościowych i wywiadach wielokrotnie wypowiadała się na temat swojej miłości i tęsknoty za Piotrem.

Post Agnieszki Woźniak-Starak
fot. screen: Instagram / aga_wozniak_starak
Agnieszka i Piotr
fot. screen: YouTube / Dla Ciekawskich