Obserwuj w Google News

Agnieszka Kaczorowska pokazała ciążowe zdjęcie. Ma ważny apel do kobiet

3 min. czytania
05.05.2021 12:37
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Kaczorowska spodziewa się drugiego dziecka. Od kiedy została mamą, bardzo chętnie zabiera głos w sprawach dotyczących rodzicielstwa. Teraz zwróciła się z ważnym apelem do kobiet.

Agnieszka Kaczorowska
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Agnieszka Kaczorowska zyskała rozpoznawalność rolą Bożenki w serialu "Klan". Aktorka, a także tancerka podkreśla jednak, że od dwóch lat gra najważniejszą życiową rolę: matki. Kiedy na świecie pojawiła się jej córeczka Emilia, w swoich social mediach gwiazda "Klanu" regularnie podejmuje tematy okołomacierzyńskie. Teraz, kiedy jest w drugiej ciąży, chętnie pokazuje zdjęcia z coraz większym brzuszkiem i niejednokrotnie wraca do czasów, kiedy razem z mężem Maciejem Pelą oczekiwali na przyjście na świat Emilki.

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska walczy z hejtem w internecie. "Bawi mnie to"

Agnieszka Kaczorowska apeluje do kobiet: "Jesteś prawdziwą i wspaniałą kobietą. Nie musisz być mamą"

Na profilu Agnieszki Kaczorowskiej na Instagramie pojawiło się niedawno jej zdjęcie z czasów pierwszej i obecnej ciąży. Jak zauważyła, ma wrażenie, że to dwie różne kobiety, a to jednak cały czas ona sama.

"A to po prostu JA. Dwa lata różnicy. Nie tylko ścięłam włosy... Z jednej strony złagodniałam, a z drugiej dojrzałam. Doświadczenia zmieniają rysy. Inne myślenie, jeszcze większy dystans do wszystkiego. Jeszcze silniejsze priorytety" - podkreśliła.

Jednak w swoim najnowszym poście apeluje do kobiet, by nie zważały na presję środowiska i jeśli nie chcą być matkami, po prostu podążały za swoją decyzją.

Redakcja poleca

W swoim bardzo długim wpisie Kaczorowska przekonuje, że ona spełnia się w macierzyństwie i zawsze o takiej roli marzyła. Jest to związane z jej wartościami i priorytetami. Zauważa jednak, że każda kobieta może mieć inne i nie muszą one być wcale związane z rodzicielstwem. Aktorka zachęca do odwagi do tego, by żyć zgodnie ze sobą.

"Droga Kobieto, ja jestem mamą i jestem w drugiej ciąży. Ja się spełniam w macierzyństwie. Ja zawsze marzyłam o rodzinie. Ja tego bardzo chciałam. Ja takie mam wartości i priorytety. Ty masz inne? Super! Cudownie! Będąc kobietą jesteś PRAWDZIWĄ i WSPANIAŁĄ KOBIETĄ. Nie musisz być mamą. Może po prostu nie teraz... może kiedyś, może nigdy. Poczujesz. To Twoja decyzja i naprawdę to Ty jesteś w tej decyzji najważniejsza. Będąc tutaj - u mnie na profilu - chcę abyś wiedziała, że mówiąc o pięknie macierzyństwa, mówię o tym co czuję JA, po bardzo świadomie podjętych decyzjach. Najważniejsza jest Twoja intuicja i czego Ty chcesz. Nie ulegaj temu co słyszysz. Nie ulegaj temu co czytasz. Nie ulegaj presji od innych. Ulegaj tylko swojemu sercu" - przekonuje Agnieszka Kaczorowska.

W kolejnych słowach podkreśla, że decyzja o byciu rodzicem musi być przemyślana.

"Gdzieś przeczytałam, że decyzja o byciu mamą, to jak decyzja o tatuażu na twarzy... i jest to według mnie bardzo trafne określenie. To coś, czego nie zakryjesz i nie da o sobie zapomnieć. Musisz być naprawdę PEWNA. Po stokroć! To wyrzeczenia, poświęcenie, to masa granic do przekroczenia, to wielka lekcja charakteru, osobowości, a także ogromny test dla związku. To coś, co mi daje ogromne spełnienie, satysfakcję, poczucie szczęścia. Ale nie każdemu... To coś, z czego możesz paradoksalnie czerpać wiele energii, mimo zmęczenia, ale możesz też odczuwać jedynie brak siły. To według mnie największe wyzwanie, po które może sięgnąć kobieta. ALE ! Nie musi. Każda z nas jest wyjątkowa i bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. My mamy, potrzebujemy innych mam, ale też tych kobiet, które mamami nie są. I to jak ten świat jest zbudowany jest niezwykle pięknie inspirujący" - stwierdza.

"Jesteś, kim jesteś, i jesteś niepowtarzalna. Jesteś cudem. Jesteś potrzebna i życzę Ci, abyś czuła się najszczęśliwsza pod słońcem będąc po prostu kobietą" - dodaje na koniec Kaczorowska.

RadioZET.pl/AS