Zamknij

Polska pisarka zrobiła coming out. "Ślubu nie mamy, ale to przez PiS i pandemię"

23.02.2021 17:07

Agnieszka Graff, pisarka, publicystka i feministyczna aktywistka, wyznała, że jest w związku z kobietą. Wcześniej była żoną francuskiego fotografa. 

Agnieszka Graff
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS

Agnieszka Graff to znana autorka książek, działaczka na rzecz kobiet, literaturoznawczyni i tłumaczka. Za "Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym" była nominowana w 2002 roku do Nagrody Literackiej "Nike". Współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca, organizującego doroczne Manify i członkini rady programowej stowarzyszenia Kongresu Kobiet. Publikuje m.in. w "Krytyce politycznej", "Wysokich obcasach" i "Oko.press".

Agnieszka Graff jest w związku z kobietą 

Prywatnie Graff była żoną fotografa i korespondenta prasy francuskiej Bernarda Ossera, z którym ma syna Stanisława. Od pewnego czasu tworzy związek z kobietą. W minioną sobotę znana feministka zdecydowała się dokonać coming outu za pośrednictwem Facebooka. 

Z tego wszystkiego upiekłyśmy z żoną bułeczki (tak to jest coming out, więc kto nie wiedział niech da wow, a w sprawie bułeczek 3D liczymy na serduszka). PS. Ślubu nie mamy, ale to przez PiS i pandemię - napisała pod zdjęciem domowych wypieków.

Post wywołał mnóstwo pozytywnych reakcji. W komentarzach posypały się gratulacje i życzenia szczęścia.

Przypomnijmy, że to nie jedyny głośny coming out w ostatnich miesiącach. W lipcu 2020 roku dokonała tego pisarka Sylwia Chutnik, a wcześniej m.in. Daniel Kuczaj, Łukasz Jakóbiak i znany z "Jaka to melodia?" Michał Rudaś. 

Elliot Page, nie Ellen Page. Gwiazda "The Umbrella Academy" wyznała, że jest transpłciowa 

loader