Zamknij

Agata Duda ubrała choinkę w Pałacu Prezydenckim. Zawiesiła nietypowe ozdoby [FOTO]

11.12.2020 13:59

Agata Duda udekorowała choinkę w Pałacu Prezydenckim. Pierwsza dama RP w tym roku zawiesiła oryginalne dekoracje, które nie przypominają tradycyjnych bombek. Dzieła zostały stworzone przez uczniów szkoły plastycznej w Częstochowie. 

Agata Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS

Agata Kornhauser-Duda ma za sobą intensywny rok. Pierwsza dama RP przez kilka miesięcy towarzyszyła Andrzejowi Dudzie w kampanii prezydenckiej. Aby nieco ocieplić wizerunek krytykowanego męża, uaktywniła się w mediach społecznościowych, zakładając własny profil na Instagramie. Po ogłoszeniu wstępnych wyników głosowania uchodząca za "milczącą prezydentową" Duda po raz pierwszy zdecydowała się wygłosić parę słów od siebie. Jesienią jednak na nowo zbierała cięgi za brak stanowiska po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Żona Andrzeja Dudy zdecydowania lepiej radzi sobie z innymi obowiązkami pierwszej damy takimi jak spotkania z dziećmi, wspierania akcji edukacyjnych czy działalność charytatywną. Całkiem nieźle wychodzi jej także dekorowanie kartek świątecznych i ubieranie choinki. Agata Korhhauser-Duda osobiście zadbała, by we wnętrzu Pałacu Prezydenckiego stanęło efektownie przystrojone drzewko. 

Agata Duda w sukni z błyskawicą? Internauci: "Udało się przemycić poparcie dla Strajku Kobiet"

Agata Duda udekorowała choinkę w Pałacu Prezydenckim

Agata Duda pochwaliła się zdjęciami choinki w Sieni Wielkiej Pałacu Prezydenckiego. Pierwsza dama osobiście zaangażowała się w dekorowanie drzewka. W tym roku na gałązkach zawisły wyjątkowe ozdoby wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. 

W projekcie ozdób młodzież wykorzystała umiejętności projektowania dla technik stosowanych w jubilerstwie, rysunku i grafice projektowej, a motywy dekoracyjne nawiązują do stuletniej historii niepodległej sztuki polskiej - czytamy na profilu pierwszej damy. 

Dekoracyjne medaliony pojawiły się na choince obok przezroczystych bombek i czerwonych kokardek. Podoba wam się tegoroczna stylizacja prezydenckiej choinki? 

Kinga Duda została doradczynią ojca. Czym się konkretnie zajmuje? Prezydencki minister ujawnia

loader