Zamknij

Agata Duda ma problemy ze zdrowiem. Pierwsza dama doznała kontuzji

12.05.2021 12:35

Agata Duda nie towarzyszyła prezydentowi Andrzejowi Dudzie w ostatnim spotkaniu ze strażakami w Małopolsce. Okazuje się, że powodem jej nieobecności są problemy zdrowotne. Pierwsza dama doznała kontuzji nogi, która, choć nie jest groźna, utrudnia jej chodzenie.

Agata Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Agata Duda nie może wypełniać swoich obowiązków z powodu kłopotów ze zdrowiem. Do niedawna pierwsza dama towarzyszyła swojemu mężowi we wszystkich ważnych spotkaniach i delegacjach. Nic dziwnego, że nieobecność żony Andrzeja Dudy przykuła uwagę obywateli. Agata Kornhauser-Duda nie przyjechała z prezydentem do Małopolski, gdzie miało miejsce spotkanie ze strażakami.

- Agata nie może być dzisiaj z nami obecna. Prosiła, żeby państwa bardzo serdecznie i gorąco pozdrowić, żeby przekazać z okazji Dnia Strażaka jej najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia, żeby jednostka dalej się rozwijała tak dynamicznie i żeby wszystkie plany się ziściły [...] Niestety nie dała rady być dzisiaj z nami z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia i która niestety, póki co, bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków, zwłaszcza w dłuższym staniu i dlatego nie może być dzisiaj z nami. Ale chcę bardzo mocno podkreślić, że jest niezwykle zaangażowana w sprawy rozwoju tutejszej jednostki OSP - wyjaśnił przed zebranymi prezydent Andrzej Duda.

Zobacz także: Kinga Duda rozpoczyna nowy etap w karierze. Czym będzie zajmować się córka prezydenta?

Agata Duda kontuzjowana. Co się stało?

Jak donosi informator "Super Express", Agata Duda nie może chodzić przez kontuzję kostki. Pierwsza dama wróci do zdrowia w przeciągu 2-3 tygodni.

- Pierwsza dama stłukła sobie kostkę i nie mogła zbytnio chodzić, ale nie przeszkodziło to jej w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci 6 maja - przekazał rozmówca tabloidu.