Zamknij

Adriana Kalska popiera strajk kobiet. Tym gestem gwiazda "M jak miłość" wsparła miliony Polek

26.10.2020 16:14

Adriana Kalska znana jest publiczności z serialu "M jak miłość". Gwiazda dołączyła do grona aktorek wspierających protesty kobiet, trwające w całej Polsce. Jej głos został dostrzeżony przez internautki - zwłaszcza że Kalska gra w produkcji emitowanej przez telewizję publiczną.

Adriana Kalska
fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Adriana Kalska od 2015 roku związana jest z serialem "M jak miłość", emitowanym w telewizji publicznej. Mimo to, gwiazda zdecydowała się stanąć po stronie kobiet i zademonstrować w sieci swoje poparcie dla protestujących w całym kraju kobiet.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na trwałe, nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z Konstytucją. Od chwili ogłoszenia wyroku nie milkną głosy kobiet, które sprzeciwiają się z taką decyzją. W całym kraju odbywają się protesty, a w sieci internautki i internauci publikują wyrazy wsparcia dla walczących o wolność wyboru. Do protestujących od początku przyłącza się wiele znanych osób - gwiazd muzyki, kina i nie tylko. Teraz wsparła je także związana z TVP Adriana Kalska.

Zobacz także: M jak miłość: Adriana Kalska pokazała siostrę. "Znajdź różnicę" [FOTO]

Adriana Kalska tym gestem wsparła miliony kobiet

Adriana Kalska opublikowała na Instagramie posta z hashtagami "czarnyprotest i #piekłokobiet. Teraz wrzuciła też grafikę z piorunem, który stał się jednym z symboli strajków. W niedzielę 25.10. dodała również swój post z hashtagiem "słowonaniedzielę, którym oznaczane były niedzielne akcje kobiet, związane z obecną sytuacją.

kalska
fot.

Do protestów włączyło się mnóstwo znanych osób - Joanna Koroniewska, Barbara Kurdej-Szatan, Maja Ostaszewska, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Julia Wieniawa, Agnieszka Woźniak-Starak, Lara i Magda Gessler, Kuba wojewódzki, Michał Żebrowski, Maciej Dowbor i wiele innych.

loader

RadioZET.pl/AS