Obserwuj w Google News

William nie jest gotowy na zostanie królem. Śmierć Karola III będzie dla niego ciosem

2 min. czytania
26.04.2024 11:18

Jeżeli plotki są zgodne z prawdą, król Karol III nie czuje się najlepiej. W takim wypadku nie można wykluczyć, że niedługo na tron wstąpi jego najstarszy syn – książę William. Wiąże się to z nieprzyjemnymi konsekwencjami dla niego oraz księżnej Kate Middleton.

William nie są gotowi na zostanie królem. Śmierć Karola III będzie dla niego ciosem
fot. JOHN LINTON/AFP/East News

Książę William i księżna Kate robią wszystko, by zapewnić swoim dzieciom spokój. Można sądzić, że nie chcą, by ich potomstwo zbyt wcześnie doświadczyło, jak dużym ciężarem jest służba państwu, wynikająca z ich królewskich korzeni.

Chcą też zapewnić swoim dzieciom spokój, choć jak wiadomo, Kate walczy z rakiem. W oświadczeniu, w którym poinformowała o swojej chorobie, wyznała, że zwlekała z upublicznieniem diagnozy, ponieważ zależało jej na zachowaniu prywatności. Zaznaczyła też, iż chciała zapewnić dzieci, że wszystko będzie dobrze.

Książę William i księżna Kate chcą dać dzieciom wybór

Ekspertka ds. royalsów Jennie Bond zasugerowała w Daily Mail, że William i Kate chcą w pewnym stopniu dać dzieciom poczucie niezależności i wyboru w związku z ich ścieżkami zawodowymi. Mogą na przykład pozwolić księciu Louisowi na obranie drogi, która nie jest bezpośrednio związana z obowiązkami royalsów.

– Może to być wojsko, ale może to być także praca charytatywna lub cokolwiek, co uzna za atrakcyjne po zakończeniu edukacji. Jestem pewna, że zachęcą go do pójścia na uniwersytet, który oboje tak lubili i gdzie oczywiście znaleźli miłość – stwierdziła Bond.

Redakcja poleca

Jak śmierć króla wpłynie na Williama i Kate?

W sieci pojawiły się plotki dotyczące złego stanu zdrowia króla Karola. The Daily Beast informuje, że w kuluarach mówi się o tym, że walczący z rakiem monarcha nie czuje się najlepiej. To miało skłonić służbę do pochylenia się nad planami dotyczącymi jego pogrzebu. Śmierć monarchy byłaby wielkim ciosem dla rodziny królewskiej i wszystkich, którzy są do niej przywiązani. Dla Williama i Kate wiązałaby się również z dodatkowymi obowiązkami.

Poza tym, że chcą zapewnić dzieciom prywatność, William i Kate mają teraz zmartwienia związane z chemioterapią i rekonwalescencją księżnej. Przejęcie monarszych obowiązków przez Williama – zdaniem niektórych – nie ułatwiłoby im życia. Ich dotychczasowe priorytety zeszłyby na boczny tor...

„W stronę niej i Williama uderza fala przedwczesnej odpowiedzialności. Zamrożeni, nieprzygotowani i z poważnie chorą Kate, książę i księżna Walii czekają na straszliwy ciężar korony” – napisała w The New York Times królewska ekspertka Tina Brown.

Źródła: Radio ZET/TheDailyBeast.com/DailyMail.co.uk

Nie przegap