Obserwuj w Google News

Tak zaczął się konflikt Harry’ego z Williamem. Książę wyznał prawdę

2 min. czytania
23.06.2024 18:48

Książę Harry ma swoim krewnym wiele do zarzucenia. Dziś nie utrzymuje kontaktu między innymi z rodzonym bratem, Williamem. W swojej wspomnieniowej książce zdradził, jak zaczął się ich konflikt.

Książę Harry i książę William
fot. Cover Images/East News

Książę Harry odciął się od rodziny

Książę Harry nie żyje w zgodzie ze swoimi krewnymi. Po tym, jak wyprowadził się z Pałacu i wraz z Meghan Markle osiedlił się w USA, zaczął palić mosty, które łączyły go z royalsami. Ujawniając krępujące fakty z życia rodziny królewskiej i krytykując poczynania niektórych jej członków Sussexowie niejednokrotnie udowadniali, że nie rozstali się z brytyjskim dworem w dobrych stosunkach.

Można zasugerować, że punktem kulminacyjnym w swoistej walce Harry’ego z brytyjskim dworem była publikacja głośnej wspomnieniowej książki. Dowiedzieliśmy się z niej między innymi, że Harry był nazywany „zapasowym”, ponieważ to nie jemu było pisane odziedziczenie tronu. Dodatkowo książę opisał w niej moment, w którym poinformowano go o śmierci matki, księżnej Diany, i niejednokrotnie wyraził niechęć wobec aktualnej małżonki brytyjskiego monarchy, królowej Camilli.

I chociaż choroba nowotworowa Karola III miała zbliżyć księcia do ojca, wciąż nie możemy mówić o całkowitym zakopaniu topora wojennego. Pewien konflikt wciąż pozostaje nierozwiązany.

Jak zaczął się konflikt Harry’ego z Williamem?

„Spare” – wspomnieniowa książka Harry’ego – rzuca światło na początek konfliktu pomiędzy synami brytyjskiego monarchy. Harry ma poczucie, że dorastał w cieniu brata. Młodszy z książąt pamięta jednak dokładny moment, w którym zmienił nastawienie do Williama – podaje Mirror.

W „Spare” Harry wyznał, że po jednej z kłótni, gdy ojciec błagał ich, by przestali drzeć koty, „coś się w nim zmieniło”. Dostrzegł wyraźne różnice między sobą a Williamem. „Przyjęłam to wszystko: znajomy grymas, który zawsze był jego standardem w kontaktach ze mną, jego niepokojącą łysinę, bardziej zaawansowaną niż moja, jego słynne podobieństwo do mamusi, które z czasem zanikało. Z wiekiem. W pewnym sensie był moim lustrem, w pewnym sensie był moim przeciwieństwem. Mój ukochany brat, mój największy wróg, jak to się stało?” – wspominał Harry.

Z pewnością jego relacji z Williamem nie poprawia także fakt, że stawiał go w złym świetle przy kilku okazjach – między innymi w głośnej produkcji Netfliksa, w której Sussexowie mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z życiem na brytyjskim dworze. Mówi się także, że żony Williama i Harry’ego za sobą nie przepadają. To może stanowić dodatkowy problem, gdyby któryś z książąt zapragnął wyciągnąć rękę do drugiego…

Źródła: Radio ZET/Mirror.co.uk/Spare

Nie przegap