Obserwuj w Google News

Quiz ortograficzny na literę "z". Wynik niższy niż 13/15 to kompromitacja

1 min. czytania
24.06.2024 16:17

Szybki quiz ortograficzny, w którym pytamy tylko o wyrazy na literę "z". Z nas morza czy znad morza? Ziemi czy Ziemii? Zachaczyć czy zahaczyć? Rozwiąż nasz test i przekonaj się, czy jesteś mistrzem języka polskiego.

Quiz ortograficzny na literę "z"
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock

Quiz ortograficzny. 15 trudnych słów na literę "z"

Polski to jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Sporo cudzoziemców, ale i mieszkańców naszego kraju ma problem między innymi z ortografią. A ty? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy jesteś mistrzem języka polskiego.

Quiz: Quiz ortograficzny na literę "z". Wynik niższy niż 13/15 to kompromitacja

1/15 Mieszkamy na...

Test składa się z piętnastu pytań. Do każdego podane są dwie odpowiedzi - prawidłowa jest oczywiście tylko jedna. Masz więc 50 procent szans na wybranie poprawnego wariantu. Ostrzegamy jednak, że wcale nie będzie łatwo. 

Za późno czy za puźno? Z nad morza czy znad morza? Za granicą czy zagranicą? Zwyciężyć czy zwycięrzyć? Ziemi czy Ziemii? Za wyjątkiem czy z wyjątkiem? Zachaczyć czy zahaczyć? Zgoła czy z goła? Zawierucha czy zawieruha? Zagwostka czy zagwozdka?

Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź się z ortografii. Rozwiązanie quizu zajmie ci maksymalnie dwie minuty. Gotowy? Na komplet punktów mogą liczyć tylko najlepsi.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap