Prezenter miał atak paniki na wizji. Tak się zachował
Australijski prezenter telewizyjny Nate Bynes miał atak paniki podczas transmisji na żywo. Musiał przerwać wypowiedź i oddał głos koleżance ze studia. Co powiedział?
Prezenter telewizyjny dostał ataku paniki na wizji
Prezenter telewizyjny Nate Bynes nie ukrywa, że wystąpienia przed kamerą bywają dla niego niezwykle stresujące. Zdarza się, że wywołują one ataki paniki, nad którymi trudno mu zapanować. Jeden z nich wystąpił u niego 13 sierpnia o 6:30 podczas transmisji News Breakfast.
Prowadzący prognozę pogody Bynes musiał przerwać swoją wypowiedź, gdy zaczął odczuwać niepokojące symptomy. – Potrzebuję chwili przerwy. Niektórzy z was mogą wiedzieć, że od czasu do czasu doświadczam ataków paniki i właściwie to dzieje się w tym momencie – powiedział prezenter, przekazując głos Lisie Millar.
Nate Bynes szczerze o atakach paniki
Nate Bynes nie ukrywa swojej przypadłości. W 2022 roku na stronie ABC News zamieścił tekst, w którym opowiedział o problemach, jakie spotykają go na wizji. „To było przerażające i całkowicie odmieniło moje postrzeganie zdrowia psychicznego” – wspomina pierwszy atak paniki przed kamerą Bynes.
„Kiedy tak stałam pod światłami studyjnymi, mówiąc do ludzi pijących poranną kawę i ocierających oczy, moje serce biło jak szalone, łapałam oddech, pot lał się z każdego pora, a mój mózg krzyczał: »UCIEKAJ!«” – relacjonuje w tekście prezenter.
To doświadczenie zmieniło jego wymarzony zawód w „piekło”. Bynes jednak nie zamierzał się poddać. Z czasem dowiedział się, że istnieją sposoby radzenia sobie z tego typu problemami. Dzięki pomocy specjalisty dostrzegł źródło swojej przypadłości. „Ostateczna wersja wydarzeń, na którą się zgodziliśmy, jest taka, że za pierwszym razem tak bardzo kontrolowałam swój oddech, że mój mózg nie otrzymywał tlenu, którego potrzebował, więc robił zwykłe rzeczy – zwiększał tętno, błagał mnie, żebym oddychał – a ja to ignorowałem” – opowiada w tekście prezenter.
I choć dziś nadal miewa trudności związane z występami przed kamerą, potrafi sobie z nimi radzić. A jego współpracownicy – jak widać – ze zrozumieniem podchodzą do jego przypadłości i są gotowi udzielić mu potrzebnej pomocy w prowadzeniu show.
Źródła: Radio ZET/YouTube: ABC NEWS/ABC.net.au
Pomoc w kryzysie psychicznym:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)