Obserwuj w Google News

Wzruszające przeprosiny dla dziewczyny. Co napisać na przeprosiny?

2 min. czytania
10.07.2024 14:03

Często zastanawiamy się, co powiedzieć ukochanej na przeprosiny. Co napisać i od czego zacząć? Może ta instrukcja nie będzie idealna, ale być może pomoże w tym, aby dobrać odpowiednie słowa.

bukiet kwiatów
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER/East News

Jak przeprosić ukochaną?

Z pewnością najważniejszą kwestią przed samym przeproszeniem jest jej forma. W pierwszej kolejności musimy pamiętać, aby  nasze przeprosiny były szczere i subtelne, wypływające prosto z naszego serca. Istnieją różne formy przeprosin. Od krótkich wiadomości, po długie listy i specjalne prezenty.

Jednym ze sposobów może być wiadomość poprzez SMS, Messenger lub inny komunikator. Jest to jedna z najpopularniejszych metod przepraszania. Dla mężczyzn jest ona szczególnie ulgowa, ponieważ dzięki niej unikają bezpośredniej konfrontacji z rozgniewaną kobietą. Jeżeli chodzi o przeprosiny za jakiś drobny występek, to taka forma będzie odpowiednia. Pokażemy, że poświęciliśmy chwilę, aby pokazać nasze dobre intencje.

"Przepraszam Cię mój Skarbie" - naprawdę nie trzeba się wysilać, wystarczy okazać, choć odrobinkę czułości, aby nasza wiadomość nie brzmiała jak lista na zakupy.

Innym sposobem może być notatka na karteczce. Jeżeli mieszkacie razem, zostaw ją w widocznym miejscu np. przyklejając do lustra. Zawsze można pójść o krok dalej i postawić na spersonalizowany prezent. Napisz ukochanej dedykację w książce.

"Niech ta książka przypomina Ci, że jesteś dla mnie bardzo ważna".

Redakcja poleca

Niecodziennym w tych czasach sposobem jest list na przeprosiny. W świecie opanowanym przez wirtualną rzeczywistość można mieć wrażenie, że takie rzeczy odeszły do lamusa. Jak mawia Radosław Kotarski z kanału "Polimaty" na YouTubie - nic bardziej mylnego! Takim zachowaniem zmiękczysz serce swojej drugiej połówki. Dzięki temu udowodnisz jej, że nawet w tych czasach warto w przeprosiny włożyć więcej wysiłku i poświęcając więcej czasu zdobyć się na własnoręcznie napisany list. Piszesz gorzej od lekarza? Nie przejmuj się! Tutaj też chodzi o gest i wzniesienie się, chociaż na kilka centymetrów od gruntu.

Co napisać w przeprosinach dla dziewczyny? Przykłady

Jak napisać list na przeprosiny? Przede wszystkim nie skupiaj się na tłumaczeniu, wyolbrzymianiu rzeczy. Nie obiecuj też czegoś, czego wiesz, że nie będziesz w stanie dotrzymać. W przypadku kiedy powodem są notoryczne spóźnienia na spotkania lub zapominanie o ważnych datach możesz z humorem podejść do tematu. Jeśli jesteś mistrzem sucharów, a twoja ukochana to toleruje, a nawet lubi, to masz dobry punkt wyjścia. Ale pamiętaj, że wchodząc w poważne tematy, nie bądź chłopcem, ale pokaż, że jesteś mężczyzną z krwi i kości, jednocześnie zachowując delikatność. Zwróć uwagę swojej partnerce, że jest dla ciebie wyjątkowa.

"Czuję się podle przez to, że Cię skrzywdziłem i nie wiem, czy możesz mi wybaczyć, ale za bardzo Cię kocham, żeby nie spróbować. Wybacz mi, proszę!", "Czuję się okropnie przez to, co się stało i chcę, żebyś o tym wiedziała" - to tylko przykłady, które być może zainspirują cię do czegoś podobnego.

Nie wiesz, jak zakończyć list? Oto kilka szablonów.

"Mam nadzieję, że mój żal boli bardziej niż to, jak zraniłem ciebie", "Gdybym mógł cofnąć się w czasie, nie dopuściłbym do tego, żebyś cierpiała".

Źródło: Radio ZET

Redakcja poleca