Obserwuj w Google News

Zbigniew Hołdys grozi ministrowi Czarnkowi: "Aż się prosi o liścia"

2 min. czytania
15.09.2023 19:33
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Hołdys zdenerwował się wypowiedzią Przemysława Czarnka na temat afery wizowej. Stwierdził, że ministrowi należy się cios z otwartej dłoni. 

Zbigniew Hołdys, Przemysław Czarnek
fot. Artur Barbarowski/East News/ JACEK DOMINSKI/REPORTER

Minister Czarnek wzbudził agresję Zbigniewa Hołdysa. Znany muzyk nie przebierał w słowach, komentując niedawne wystąpienie polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Zbigniew Hołdys o ministrze Czarnku: ostre słowa do polityka PiS

Nie ma tygodnia, by Prawo i Sprawiedliwość nie było uwikłane w jakąś aferę. Ostatnimi czasy na tapecie jest kwestia sprzedawania nielegalnych wiz osobom spoza Unii Europejskiej, które chciały na jej teren bez problemu wjechać. Z tego powodu wiceminister spraw zagrznicznych - Piotr Wawrzyk, podał się do dymisji. 

14 września 2023 roku odbyła się konferencja PiS, na której reprezentantka TVN 24 - Agata Adamek, zapytała wprost, czy szef MSZ - Zbigniew Rau, nie powinien oddać dobrowolnie teki ministra w związku z zaistniałą sytuacją. Na spotkaniu pojawił się obecny minister edukacji i nauki - Przemysław Czarnek.

Polityk odpowiedział na pytanie Adamek, z charakterystyczną dla siebie arogancją. - Gdybym ja miał taką firmę medialną, w jakiej pani pracuje i zaczął na panią pluć i rzucać błoto każdego dnia, każdego tygodnia, a później zapytałbym opinię publiczną, czy pani redaktor została wystarczająco obrzucona błotem, to i tak ten wynik jest dla mnie znakomity, dziękuję. Mniej plujcie, więcej mówcie o pracy - powiedział Czarnek.

Ta wypowiedź nie przeszła bez echa. Również wśród komentatorów politycznych wywodzących się ze świata show-biznesu. Zbigniew Hołdys, postanowił napisać na Facebooku, co sądzi o postawie Czarnka.

- Ja jestem jednak starej daty, zwijam się z bólu na widok chamstwa Czarnka i jego kamratów wobec świetnie przygotowanej dziennikarki Agata Adamek. To jest taka dawka pogardy, że aż się prosi o liścia - czytamy we wpisie. Hołdys nie był w swojej reakcji sam. Pod postem muzyka pojawiło się wiele komentarzy. - Mam podobne odczucia i wstyd mi, że on jest z Mojej Lubelszczyzny. Kawał Buca i **** - napisała internautka. - Coś obrzydliwego, co za typ, burak i cham - dodała inna. - Ja też bym mu chętnie przyj***ł - podsumował fan Hołdysa.

Redakcja poleca

Wybory parlamentarne 2023: kiedy się odbędą?

Zamiast uciekać się do przemocy, Polacy będą mogli wybrać nowy skład rządu już 15 października 2023 roku. Od września trwa kampania wyborcza, która z dnia na dzień emocjonuje miliony Polaków w całym kraju. W sondażach wyborczych cały czas prowadzi PiS. Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska. Czy opozycja zwycięży w nadchodzących wyborach i Czarnek oraz Rau zostaną wreszcie odwołani z pełnionych funkcji? Przekonamy się za kilka tygodni.

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS