Obserwuj w Google News

Wygrana Loreen na Eurowizji 2023 to ustawka? Jest kolejny dowód

2 min. czytania
15.05.2023 12:59
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2023 już za nami, a emocji zdecydowanie nie brakowało. Blanka z „Solo” zajęła 19. miejsce, a w pierwszej trójce znalazły się Włochy, Finlandia i Szwecja. Ten ostatni kraj zajął pierwsze miejsce. Teraz fani konkursu piosenki węszą spisek i znaleźli kolejny dowód na ustawkę. Zapowiada się skandal.

Loreen Eurowizja 2023
fot. Martin Meissner/Associated Press/East News

Eurowizja 2023 należała do Loreen ze Szwecji. Była faworytką jurorów – zebrała 340 punktów, w tym 15 razy zdobyła 12 punktów. W głosowaniu widzów pierwsze miejsce zdobyła Finlandia, która po zsumowaniu wyników jurorskich i tych oddanych przez fanów, musiała oddac podium Szwecji. Ostatecznie Loreen zebrała 57 punktów więcej i wygrała konkurs.

Widzowie od razu zaczęli węszyć spisek – w końcu to fani powinni wybierać zwycięzcę, a Finlandia zmiotła konkurencję punktami. Loreen wiedziała już wcześniej, że stanie jeszcze raz podium Eurowizji?

Zobacz także:  Blanka niezadowolona z efektów specjalnych na Eurowizji? Miała "mieszane uczucia"

Eurowizja 2023: fani konkursu węszą spisek. Szwecja powinna przegrać?

Niektórzy uważają, że Loreen nie powinna występować na Eurowizji po raz drugi – już raz wygrała konkurs w 2012 roku. Zresztą jej kariera na tyle przyspieszyła, że dziś jest już dobrze znaną artystką na całym świecie, co też mogło pomóc w zwycięstwie. Ale to nie koniec zarzutów.

Wiele osób zwróciło uwagę na to, że utwór „Tattoo” może być plagiatem – zdaniem widzów „В плену” („W niewoli”) Miki Newton było najwidoczniej inspiracją do stworzenia refrenu, a zwrotka ma być identyczna jak hit ABBY „The winner takes it all” („Zwycięzca zgarnia wszystko”. Kolejny zarzut również jest związany z ABBĄ.

Redakcja poleca

Internauci spekulują również, że Loreen wygrała, ponieważ w 2024 roku przypada 50. rocznica wygranej ABBY w konkursie Eurowizji. Stąd podejrzewa się, że ustawka może być związana z planem zorganizowania ogromnej fety. Teraz fani Eurowizji dopatrzyli się innej dziwnej rzeczy. Loreen jako jedyna miała podłączony mikrofon jeszcze przed ogłoszeniem wyników, co wskazuje, że przygotowano ją na wejście na scenę.

Inni uczestnicy, tak jak np. Blanka, Alessandra czy Käärijä mieli odłączane mikrofony. Loreen przez cały czas siedziała z kablem i gąbeczką przy policzku. Występowała jako dziewiąta, więc na pewno znalazłaby chwilę, aby odłączyć urządzenie. Loreen po ogłoszeniu wyników była już praktycznie gotowa do wejścia na scenę, aby zaprezentować zwycięski utwór. Zwykle w takiej sytuacji daje się nieco czasu, aby przygotować odsłuch i scenografię. Fani są zbulwersowani – Loreen mogła wiedzieć, że wygra? To, że przez ostatnie tygodnie miała pierwsze miejsce u bukmacherów, nie było pewnikiem, że odniesie zwycięstwo.

Najbardziej kontrowersyjne występy na Eurowizji. Oni zszokowali publiczność
5 Zobacz galerię
fot. YouTube: Eurovision Song Contest