Obserwuj w Google News

Wayne Swinny nie żyje. Gitarzysta zespołu Saliva miał 59 lat

1 min. czytania
23.03.2023 10:29
Zareaguj Reakcja

Współzałożyciel i gitarzysta zespołu Saliva, Wayne Swinny, nie żyje. Przyczyną jego zgonu miał być krwotok mózgu. Muzyk miał 59 lat.

Wayne Swinny nie żyje. Gitarzysta zespołu Saliva miał 59 lat
fot. Shutterstock/TDC Photography

Smutne wieści dla fanów oldschoolowego rockowego brzmienia. TMZ podaje, że współzałożyciel i gitarzysta zespołu Saliva, Wayne Swinny, nie żyje. Jego śmierć została potwierdzona przez osobę reprezentującą zespół.

Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Wayne'a Swinny'ego. Wayne zmarł dziś po południu z powodu nagłego krwotoku mózgu - przekazał pełnomocnik kapeli.
Nawet nie wiem, co mam o tym myśleć i co powinienem czuć w tym momencie. Z bólem serca myślę o rodzinie Wayne'a, jego przyjaciołach i o każdym, kto doświadczył radości przebywania z nim. Z bólem serca myślę o jego córce Nikki. On tak bardzo kochał tę małą dziewczynkę... - skomentował wokalista zespołu Saliva, Bobby Amaru.

Krótko przed śmiercią Swinny został przewieziony na oddział intensywnej terapii. Niestety nie udało się go uratować. Gitarzysta Salivy zmarł w wieku 59 lat.

Zobacz także: Nie żyje rosyjski muzyk. 34-latek przewidział swoją tragiczną śmierć?

Kim był Wayne Swinny?

Wayne Swinny był jednym z założycieli zespołu Saliva. Kapela powstała w 1996 roku z inicjatywy wokalisty Josey'a Scotta Sappingtona, perkusisty Todda Poole'a, basisty Dave'a Novotny'ego oraz grających na gitarach Chrisa D'Abaldo i zmarłego Wayne'a Swinny'ego. Dotychczas ukazało się jedenaście wydawnictw długogrających ich autorstwa. Debiutancki album zespołu, noszący tytuł "Saliva", został wydany w 1997 roku. Ostatni, "10 Lives", w roku 2018.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/TMZ.com