,

Wayne Swinny nie żyje. Gitarzysta zespołu Saliva miał 59 lat

23.03.2023 10:29

Współzałożyciel i gitarzysta zespołu Saliva, Wayne Swinny, nie żyje. Przyczyną jego zgonu miał być krwotok mózgu. Muzyk miał 59 lat.

Wayne Swinny nie żyje. Gitarzysta zespołu Saliva miał 59 lat
fot. Shutterstock/TDC Photography

Smutne wieści dla fanów oldschoolowego rockowego brzmienia. TMZ podaje, że współzałożyciel i gitarzysta zespołu Saliva, Wayne Swinny, nie żyje. Jego śmierć została potwierdzona przez osobę reprezentującą zespół.

Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Wayne'a Swinny'ego. Wayne zmarł dziś po południu z powodu nagłego krwotoku mózgu przekazał pełnomocnik kapeli.
Nawet nie wiem, co mam o tym myśleć i co powinienem czuć w tym momencie. Z bólem serca myślę o rodzinie Wayne'a, jego przyjaciołach i o każdym, kto doświadczył radości przebywania z nim. Z bólem serca myślę o jego córce Nikki. On tak bardzo kochał tę małą dziewczynkę... skomentował wokalista zespołu Saliva, Bobby Amaru.

Krótko przed śmiercią Swinny został przewieziony na oddział intensywnej terapii. Niestety nie udało się go uratować. Gitarzysta Salivy zmarł w wieku 59 lat.

Zobacz także: Nie żyje rosyjski muzyk. 34-latek przewidział swoją tragiczną śmierć?

Kim był Wayne Swinny?

Wayne Swinny był jednym z założycieli zespołu Saliva. Kapela powstała w 1996 roku z inicjatywy wokalisty Josey'a Scotta Sappingtona, perkusisty Todda Poole'a, basisty Dave'a Novotny'ego oraz grających na gitarach Chrisa D'Abaldo i zmarłego Wayne'a Swinny'ego. Dotychczas ukazało się jedenaście wydawnictw długogrających ich autorstwa. Debiutancki album zespołu, noszący tytuł "Saliva", został wydany w 1997 roku. Ostatni, "10 Lives", w roku 2018.

Źródła: RadioZET.pl/TMZ.com

Logo radiozet Dzieje się