Obserwuj w Google News

Nick Sinckler jako Mick Jagger wygrał 3. odcinek "TTBZ": "Pozamiatałeś!"

4 min. czytania
15.09.2023 22:19
Zareaguj Reakcja

3. odcinek 19. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za nami. Nick Sinckler zwyciężył 10 tysięcy złotych na szczytne cele. Wcielił się w Micka Jaggera.

Nick Sinckler jako Mick Jagger - Twoja Twarz Brzmi Znajomo
fot. materiały prasowe/Polsat

Uczestnicy 19. Edycji najlepszego muzycznego show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" po raz trzeci udowodnili, że w tym programie nie ma nudy. Ich talent, ekspresja i miłość do muzyki dają piorunujący efekt na scenie. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": przebieg 3. odcinka programu

Pierwszy uczestnik - Kuba Szmajkowski ponownie pokazał z jaką lekkością potrafi przeobrazić się w każdego artystę. Mimo że wciąż podkreśla, że trafia na utwory, które nie są bliskie jego twórczości, to i tak udowadnia, że potrafi odwzorować je perfekcyjnie.

- Jesteś wszechstronny i we wszystkim się sprawdzasz. Bardzo mi się podobało. – ocenił poważnie Paweł Domagała. - Ja ci życzę, żebyś zawsze dostawał taki rodzaj muzyki, której nie lubisz albo nie czujesz. Od początku mówisz, już trzeci raz z rzędu, że to nie twój klimat. Ty w ogóle lubisz jakąś muzykę? - dodał żartobliwie juror.

Drugim ocenianym artystą był Jakub Gąsowski, którego "grzyb" zmienił tym razem w eteryczną polską artystkę - Cyrko. Wystąpił z wielką gracją w cekinowej sukience i mięsistym futrze. Jak jego kreację ocenili jurorzy?

– Czy mieliście Państwo takie wrażenie, że chcieliśmy razem przyjść podczas występu i ukochać go, przytulić? On taki był trochę niezdarny, trochę milusi. W ogóle miałem takie wrażenie, jakbym oglądał kreskówkę w kinie. To było bardzo, bardzo urocze. Uśmiałem się jak norka. Ale chyba o to chodzi czasami w tym programie. Bardzo ci dziękuję – podsumował rozbawiony Robert Janowski.  

Dzięki losowaniu w drugim odcinku, ponadczasową ikoną popu została Magdalena Kumorek. Wyszła na scenę krokiem Michalela Jacksona i w wielkim stylu wykonała utwór "The way you make me feel", wzbudzając zachwyt publiczności i jury.                                          

- Ja wstanę z szacunku do niebywałej pracy, którą tutaj wykonałaś. Naprawdę twój syn może być z ciebie dumny. Były takie momenty, że byłaś po prostu Michaelem Jacksonem. No oczywiście były takie tam drobiazgi, ale oczywiście, król jest tylko jeden. Jednak w momencie, kiedy weszłaś w śpiewanie pełnym głosem, to miałaś takie zjawiskowo do złudzenia podobne momenty do niego. To naprawdę jest niebywałe. I barwa i ruch, po prostu wow! – oceniła wyraźnie zauroczona Małgorzata Walewska.

Redakcja poleca

Pełna uroku Pola Gonciarz została równie pełną uroku Alizee i przypomniała francuski hit sprzed 20 lat "Ella Ella L’a". Udało jej się stworzyć magiczny klimat, za który podziękował gość programu, mistrz kulinarny, francuski ekspert wysublimowanego smaku, Mateusz Gessler. Nie obyło się także bez rozpływania się jurorów.
- Masz naprawdę tyle wdzięku i uroku, że gdyby wdzięk i urok zamienić na energię, to jakby was razem z Gąsem dzisiaj pod coś podłączyć, to moglibyście tutaj prąd robić. Bardzo mi się podobało, do zjedzenia – podsumował Domagała.
Kolejnym słynnym wokalistą - Brucem Springsteenem, została Ewelina Flinta. To jej pierwsza rola męska w tym programie i nie ukrywała, że wykonanie utworu "Dancing in the dark" wymagało od niej dużego skupienia, bo poza odwzorowaniem głosu, musiała poradzić sobie z instrumentem. Czy udało jej się zbliżyć do artysty?
- Bruce Springsteen skończył szkołę katolicką. Zakonnice go uczyły i tam z nimi walczył. Pisał piosenki o cierpieniu. To jest jeden z nielicznych artystów, których znam, który nie popadł ani w alkoholizm, ani w narkomanie. Porządny człowiek, oddany ludziom, tak jak nasza Ewelinka, która pod spodem siedzi, która ma cudowne dobre serduszko, wchodzi w wolontariat. Cieszę się bardzo, że na niego trafiłaś – powiedział Janowski.
Następny w kolejce był Mick Jagger z The Rolling Stones. Szczęście w losowaniu miał Nick Sinckler, któremu w udziale przypadł hit "Paint it, Black". Czy dobrze spożytkował swoją energię?
- Pozamiatałeś! Tak na setkę wchodzisz we wszystko, co robisz, że tutaj nie ma tematu, także szacunek – podsumował krótko i dobitnie Domagała.
Marcin Januszkiewicz musiał złapać "kaczkę" w głosie, żeby idealnie odtworzyć barwę Adama Levine. Choć aparycja i wysokość dźwięków zbliżała wokalistów, to jednak występ nie był perfekcyjny. Uczestnik wykonał utwór "One more night".
- Wokalnie było widać, że ci to leży idealnie, także tak jak powiedziałeś, naprawdę twoja tessitura. Czysto, elegancko, w punkt, była energia, wszystko było – skwitowała Walewska.

Na koniec wystąpiła Jagoda Szydłowska. - Nie wyrzuciłbym tych setek tysięcy słów. Nie nauczyłbym się tego w miesiąc. A ty to zrobiłaś tylko w kilka dni, bo jeszcze choreografia dochodziła, ta cała swoboda. Wyszłaś jak facet, jak Sean Paul. To wszystko było ok. Troszeczkę barwowo mi to nie pasowało z oryginałem. To są tylko takie niuansiki, ale dziękuję za dzisiaj – ocenił Janowski. 

Redakcja poleca

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": kto wygrał 3 odcinek programu?

Po kolejnych ciężkich naradach jury i dodatkowo głosami uczestników, wygrał Nick Sickler jako Mick Jagger. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał Stowarzyszeniu Amstaffy niczyje.

Oto pełna lista wyników 3. odcinka 19. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo":

  1. Nick Sinckler
  2. Marcin Januszkiewicz
  3. Magdalena Kumorek
  4. Jakub Gąsowski
  5. Kuba Szmajkowski
  6. Pola Gonciarz
  7. Ewelina Flinta
  8. Jagoda Szydłowska

Kolejny odcinek show trafi na antenę Polsatu w piątek 22 września 2023 roku o godzinie 20:05.

Nie przegap
GG Allin, Lady Gaga, Gerard Way
10 Zobacz galerię
fot. Print screen z Deburke321/YouTube, ConcertTourUS/YouTube, xfrerardadiccionx/YouTube