Obserwuj w Google News

Travis Scott aresztowany. Koncert w Polsce zostanie odwołany?

2 min. czytania
20.06.2024 20:25

Travis Scott został zatrzymany przez policję. Fani rapera zastanawiają się, czy aresztowanie wpłynie na jego plany koncertowe w Polsce. Muzyk ma zagrać w naszym kraju na początku lipca.

Travis Scott
fot. Backgrid/East News

Travis Scott został aresztowany. Co z lipcowym koncertem w Polsce?

Już niebawem w Krakowie ma się odbyć polski koncert Travisa Scotta. Problem jednak w tym, że na niespełna dwa tygodnie przed występem, muzyk został aresztowany przez policję w Miami Beach. Co było przyczyną zatrzymania przez policję? Czy raper zagra koncert w Polsce?

Quiz: Muzyczny quiz. Dokończ rapowe klasyki. "Wiesz, co się liczy..."

1/15 (Paktofonika) "Bo ja jestem Bogiem..

Jak podaje NBC News, z policyjnych akt wynika, że w czwartek wczesnym rankiem 33-letni artysta został aresztowany pod zarzutem zakłócania porządku pod wpływem alkoholu. Według zeznań świadków, miał przejawiać agresję w kierunku znajdujących się w jego pobliżu osób. Do sytuacji doszło w Miami Beach na Florydzie.

Jacques Bermon Webster, jak naprawdę nazywa się raper, został umieszczony w areszcie Turner Guilford Knight Correctional Center około godziny 4:30 czasu lokalnego pod zarzutem zakłócania porządku pod wpływem alkoholu, a także wtargnięcia na prywatny jacht mimo ostrzeżenia. Policjanci z Miami Beach potwierdzili, że interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym Scotta. Osoba, która zadzwoniła na policję, przekazała, że na pokładzie łodzi doszło do bójki.

Redakcja poleca

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce wezwania, zobaczyli, jak raper stoi przy nabrzeżu i krzyczy na osoby, które znajdowały się na jachcie. Początkowo stosował się do poleceń policjantów, ale później zaczął je ignorować. Funkcjonariusze napisali w raporcie, że od aresztowanego było czuć silną woń alkoholu. Finalnie udało się nakłonić Scotta do opuszczenia łodzi. Odchodząc, wciąż krzyczał na pasażerów jachtu, posługując się wyzwiskami.

Początkowo policjanci chcieli jedynie pouczyć rapera. Kiedy jednak po kilku minutach zaczął ponownie zakłócać porządek publiczny, nie mieli wyboru i aresztowali go. Scott został zatrzymany około godziny 1:17. Przyznał się do spożywania alkoholu. "To Miami" - miał odpowiedzieć na swoje usprawiedliwienie. Po kilku godzinach spędzonych w areszcie, muzyk został wypuszczony na wolność. To nie jego pierwszy zatarg z prawem.

Redakcja poleca

Travis Scott na Tauron Arenie w Krakowie. Czy koncert w Polsce dojdzie do skutku?

Informacja o zatrzymaniu Scotta sprawiła, że polscy fani muzyka zaniepokoili się o losy jego krakowskiego koncertu, który jest planowany na 2 lipca 2024 roku w Tauron Arenie. Występ jest częścią europejskiej trasy koncertowej muzyka "Circus Maximus", która rozpoczyna się niebawem. Scott został aresztowany zaledwie 8 dni przed pierwszym występem, który ma się odbyć w Holandii.

Zobacz także

Na razie nic nie wskazuje na to to, że trasa Travisa Scotta nie dojdzie do skutku. Wygląda na to, że muzyk nie musi się martwić, że aresztowanie wpłynie na jego plany zawodowe. Fakt, że jest już na wolności, sugeruje, że prawdopodobnie cała sytuacja zakończyła się grzywną.

Źródło: Radio ZET/NBC News

Nie przegap