Obserwuj w Google News

Tragedia Andrew Lloyda Webbera. Nie żyje syn kompozytora

2 min. czytania
26.03.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Nicholas Lloyd Webber, syn brytyjskiego kompozytora Andrew Lloyda Webbera. Muzyk i producent zmarł w wieku 43 lat po długich zmaganiach z rakiem żołądka. O śmierci Nicholasa Lloyda Webbera poinformował w sieci jego ojciec.

Andrew Lloyd Webber stracił syna
fot. Yui Mok/Press Association/East News

Andrew Lloyd Webber stracił syna. Światowej sławy kompozytor muzyki do "Upiora w operze", "Kotów" i "Evity" przekazał mediom druzgocącą wiadomość. 43-letni Nicholas Lloyd Webber zmarł 25 marca 2023 r. po blisko dwuletniej walce z rakiem żołądka. Pogrążony w żałobie ojciec zawiadomił o rodzinnej tragedii za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Redakcja poleca

Nicholas Lloyd Webber nie żyje. Kompozytor zmarł na raka w wieku 43 lat 

Zmagający się z chorobą nowotworową Nicholas Lloyd Webber ostatnie dni spędził w szpitalu w Basingstoke. 

Jestem zdruzgotany, że muszę ogłosić, że mój ukochany starszy syn Nick zmarł kilka godzin temu w szpitalu Basingstoke. Jesteśmy teraz razem z jego rodziną i wszyscy czujemy się kompletnie osamotnieni

- przekazał Andrew Lloyd Webber. 

Nicholas Lloyd Webber - kim był syn Andrew Lloyda Webbera? 

Podobnie jak ojciec Nicholas Lloyd Webber zajmował się komponowaniem. Napisał m.in. muzykę do serialu "Love, Lies and Records" oraz teatralnej i symfonicznej wersji "Małego Księcia". W 2022 r. z ojcem otrzymali nominację do Grammy za temat muzyczny do "Kopciuszka". Z powodu pogarszającego się stanu Nicholasa obaj twórcy nie wzięli udziału w premierze. 

Niedawno Andrew Lloyd Webber informował o zmaganiach syna z rakiem żołądka. 

- Wszyscy modlimy się, żeby Nick doszedł do siebie. Odważnie walczy swoim nieposkromionym humorem. W tej chwili moje miejsce jest z nim i z rodziną - napisał w sieci. 

Niestety 43-latkowi nie udało się pokonać choroby. Osamotnił żonę, skrzypaczkę Polly Wiltshire.