Obserwuj w Google News

Tom Leadon nie żyje. Gitarzysta Mudcrutch miał 70 lat

2 min. czytania
28.03.2023 09:25
Zareaguj Reakcja

Tom Leadon nie żyje. Gitarzysta, który w latach 70. razem z Tomem Pettym założył Mudcrutch, zmarł 22 marca. Szczegóły dotyczące jego śmierci nie są znane. Leadon miał 70 lat.

Tom Leadon nie żyje. Gitarzysta Mudcrutch miał 70 lat
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Tom Leadon, gitarzysta zespołu Mudcrutch, odszedł 22 marca. Miał 70 lat. Do tej pory informacje o jego odejściu trzymano w tajemnicy. Chociaż nie opublikowano żadnych szczegółów dotyczących śmierci artysty, nieoficjalnie mówi się, że zmarł z przyczyn naturalnych.

Mike Campbell, który przez lata współpracował z Leadonem, opublikował na Facebooku wpis, w którym pożegnał zmarłego kolegę.

Tom Leadon był moją gitarową bratnią duszą. Godzinami graliśmy na gitarach akustycznych i wzajemnie uczyliśmy się różnych rzeczy. Przyjaźniejsza dusza nigdy nie chodziła po Ziemi. Już zawsze będzie mi brakowało jego ducha i hojności. Śpij spokojnie, mój stary przyjacielu - napisał Campbell.

Zobacz także: Aktor Piotr Wysocki zginął w pożarze. Prokuratura podjęła dalsze czynności

Tom Leadon współpracował z Tomem Pettym

Tom Leadon i Tom Petty poznali się w liceum. Razem stworzyli kapelę The Epics, która następnie przekształciła się w Mudcrutch. Na początku lat 70. zdobyli rozgłos na Florydzie, co dało Petty’emu i Leadonowi nadzieję na zrobienie kariery na scenie muzycznej.

W 1972 roku Tom Leadon opuścił Mudcrutch i przeprowadził się do Los Angeles. Grał między innymi w zespole Lindy Ronstadt, a w drugiej połowie dekady został członkiem Silver. Później jego kariera zwolniła tempo. Gitarzysta przeprowadził się do Nashville i przez pewien czas udzielał lekcji gry na instrumentach.

W roku 2007 reaktywowano Mudcrutch, dzięki czemu Leadon mógł ponownie zabłysnąć na scenie. Kapela była aktywna przez 10 kolejnych lat.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Deadline.com