Obserwuj w Google News

Tina Turner zrobiła to tuż przed śmiercią. Zarobiła miliony

2 min. czytania
02.06.2023 12:41
Zareaguj Reakcja

Tina Turner tuż przed swoją śmiercią zdecydowała się na krok, który przyniósł jej wielki majątek. Niestety nie nacieszyła się pieniędzmi.

Tina Turner
fot. SplashNews.com/East News

Tina Turner tuż przed śmiercią zarobiła około 50 milionów dolarów. Co zrobiła piosenkarka, by zdobyć taki majątek?

Tina Turner: co piosenkarka zrobiła przed śmiercią?

Tina Turner odeszła 24 maja 2023 roku. Światowa gwiazda soulu i rocka pozostawiła miliony fanów w żałobie oraz miliony dolarów na koncie.

Redakcja poleca

Jak podaje O2, powołując się na agencję Reuters, Turner postanowiła przed śmiercią sprzedać cały swój katalog muzyczny, co przyniosło jej zarobek wynoszący około 50 milionów dolarów. Gwiazda skomentowała decyzję.

Jak każdy artysta, ochrona dorobku mojego życia, mojego muzycznego dziedzictwa, jest czymś osobistym. Jestem przekonana, że dzięki BMG i Warner Music moja praca jest w profesjonalnych i niezawodnych rękach.

Oznacza to, że wszelkie prawa do twórczości piosenkarki przeszły w ręce wydawców muzycznych BMG i Warner Music. Nie przejdą więc one na rodzinę Turner. Gdyby w przyszłości powstała ewentualna biografia filmowa artystki nie pojawią się też przeszkody z wykorzystaniem muzyki Turner w produkcji, jak stało się na przykład w przypadku filmu o Davidzie Bowiem. Rodzina nie wyraziła zgody na użycie wielu kultowych utworów muzyka.

Tina Turner: jaki majątek zostawiła artystka?

Nie oznacza to jednak, że rodzina Turner pozostała z niczym. W 2022 roku pojawił się tekst szwajcarskiego magazynu "Bilanz", którego autor oszacował majątek piosenkarki na około 225 milionów dolarów. Na razie nie wiadomo, jak dorobek gwiazdy zostanie podzielony. Nie ujawniono bowiem testamentu Tiny Turner.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/O2