Obserwuj w Google News

Strzelanina na koncercie. Ofiara w stanie krytycznym, sprawca uciekł

2 min. czytania
08.09.2023 21:04
Zareaguj Reakcja

Strzelanina na koncercie znanego rapera. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, a służby szukają sprawcy. Policja twierdzi, że agresor działał celowo.

Strzelanina na koncercie Lil Baby
fot. screen Instagram rapmusic, Twitter My Mixtapez

Lil Baby, 28-letni raper, w czwartek koncertował w Memphis. Lokalny departament policji potwierdził, że wieczorem 7 września otrzymali zgłoszenie o strzelaninie w FedExForum. Ofierze na szczęście już nic nie zagraża – początkowo informowano, że ranny jest w stanie krytycznym. Departament policji poinformował, że trwają czynności mające na celu zidentyfikowanie i odnalezienie sprawcy. W sieci pojawiło się nagranie z zajścia.

Zobacz także:  Mathieu Kassovitz miał groźny wypadek. To stało się na oczach jego córki

Strzelanina na koncercie Lil Baby

Na razie nie wiadomo, jak sprawcy udało się wnieść broń na teren imprezy, ponieważ każdy musi przejść przez wykrywacz metali. Jak podaje WREG-TV, gdy podczas koncertu rozległy się strzały, Lil Baby od razu zszedł ze sceny. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu o 22:23. Impreza nie była kontynuowana, a cały budynek ewakuowano.

Strzelała osoba, która znajdowała się w tłumie. Nadal nie jest znana jej tożsamość. Ofiarę przewieziono do Regional One Health Hospital i podawano, że jest w stanie krytycznym. Na razie życiu mężczyzny już nie zagraża niebezpieczeństwo. Zagraniczne media podają, że postrzelony został Jaylen Johnson, który kilka godzin po incydencie opublikował nagranie ze szpitala i informował, że czuje się dobrze. W listopadzie 2021 roku w strzelaninie w piekarni zginął kuzyn Johnsona, raper Young Dolph.

- Usłyszałam strzał – relacjonowała jedna z osób obecnych na koncercie. Mówiła, że nie dowierza w to, co się stało i wraz ze znajomymi szybko opuściła miejsce imprezy.

Tak samo postąpili Lil Baby i Rylo Rodriguez. Obaj szybko wycofali się w stronę kulis, gdy tylko usłyszeli strzał. Na razie przedstawiciele Lil Baby nie odnieśli się do zaistniałej sytuacji.

Redakcja poleca

- Incydent jest przedmiotem dochodzenia i w pełni współpracujemy z Departamentem Policji w Memphis – przekazał rzecznik FedExForum dla „WREG News”.

To nie pierwsza taka sytuacja na koncercie rapera. W 2020 roku w Birmingham w stanie Alabama również doszło do strzelaniny. Lil Baby i publiczność zaczęli się ewakuować, a jedna osoba z obrażeniami zagrażającymi życiu została przewieziona do szpitala.

Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER