Obserwuj w Google News

Ramona Rey jest prześladowana: "Jednego dnia wyznaje miłość, drugiego grozi, że cię za***ie"

3 min. czytania
26.04.2023 10:38
Zareaguj Reakcja

Ramona Rey wyznała, że miała do czynienia ze stalkerami. Zdradziła, w jaki sposób postępuje z opętanymi obsesją prześladowcami, kiedy służby nie potrafią sobie poradzić z problemem.

Ramona Rey
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Ramona Rey należy do grona celebrytów, którzy mają stalkera. Artystka nie pierwszy raz spotyka się z tego typu prześladowaniem. Wyznała, że ostatnio słyszała przerażające pogróżki.

Ramona Rey ma stalkera

Stalking to zachowanie polegające na śledzeniu, obserwowaniu lub nękaniu danej osoby bez jej zgody lub wiedzy, w sposób, który powoduje u niej lęk, niepokój, a czasem nawet poczucie zagrożenia zdrowia lub życia. Nękanie przybiera różne formy: od regularnego śledzenie ofiary, przez obserwowanie jej w domu lub pracy, dzwonienie, wysyłanie wiadomości tekstowych lub e-maili po przesyłanie niechcianych prezentów lub innych przedmiotów. Od 2011 roku stalking jest uznawany przez polskie prawo za przestępstwo.

Redakcja poleca

Ofiarą stalkingu padają różni ludzie, ale najgłośniej jest o gwiazdach, które mają stalkera. Szczególnie kiedy natręt staje się bardzo niebezpieczny. Ramona Rey spotkała się z tego typu zachowaniami. Jak podaje Pomponik, w rozmowie z magazynem "Co za tydzień" zdradziła swoje doświadczenia związane z prześladowcami.

To jest straszny temat, niemający końca. Krótka znajomość lub jedno spotkanie może zamienić się w stalking i choć orientujesz się dość szybko, że coś jest nie tak, to każdego dnia liczysz na to, że jutro się skończy. A jutro spotykasz tę osobę pod domem, a pojutrze uciekasz przed nią od sklepu do sklepu. Nie wiesz, do czego jest zdolna. Czai się zza rogu.
Jako gwiazda jest łatwym celem stalkerów, którzy w prosty sposób mogą dowiedzieć się, gdzie i kiedy będzie przebywać - na przykład podczas koncertu, czy spotkania z fanami. Dochodzi też nowe narzędzie w rękach stalkerów - media społecznościowe.

Jednego dnia wyznaje miłość, drugiego grozi, że cię zaj***e. I to potrafi trwać rok, dwa, trzy.

Chociaż zazwyczaj prześladowcy Rey ograniczają się do zaczepek, wokalistce zdarzyło się mieć do czynienia z niezwykle niebezpiecznym stalkerem, którego działania negatywnie odbiły się na jej życiu.

Redakcja poleca

Ramona Rey usłyszała pogróżki od stalkera

W rozmowie z "Super Expressem" Rey opowiedziała o swoich traumatycznych przeżyciach związanych z jej ostatnim stalkerem.

Zachowuje się jak zazdrosny, niezrównoważony kochanek szkalujący każdego, kto pojawi się w mojej relacji na Instagramie. To jest okropne. Gdy zaczęły się groźby śmierci, zgłosiłam to na policję. Zadzwonił do mojego przyjaciela i pod próbą zastraszenia chciał wyłudzić mój numer telefonu, komentuje, obraża moich znajomych i przyjaciół. Dopisuje historie do mojego życia i komentuje je w wulgarny, obrzydliwy sposób. Rozlewa się to na moich przyjaciół.

Sprawa trafiła na policję. Artystka przez takie zachowania jest ciągle zestresowana i nie może swobodnie spacerować, bo boi się, że za rogiem czai się psychopata, który ją śledzi.

Rey ma już doświadczenie ze stalkerami. Jej pierwszą prześladowczynią była kobieta, która nękała również inną piosenkarkę.

Kobieta, która tak męczyła mnie przez dwa lata, wcześniej stalkowała inną znaną wokalistkę. Byłyśmy w kontakcie. Metody były te same. Mam nadzieję, że w tym momencie nie męczy kolejnej ofiary.

Gwiazda pozbyła się natrętnej kobiety poprzez publiczne ujawnienie, kto ją dręczy. Wówczas stalking ustał. Nie zawsze jednak tego typu działania pomagają. Wystarczy przypomnieć sobie koszmar Roberta i Moniki Janowskich, którzy zmagali się z nękaniem ponad 10 lat. Policja nie potrafiła poradzić sobie ze stalkerką. W końcu funkcjonariuszom udało się zatrzymać kobietę, która ewidentnie miała przyjemność z zastraszania pary. Miejmy nadzieję, że w przypadku Rey służby zajmą się sprawą szybciej.

RadioZET.pl/Pomponik/Super Express