Obserwuj w Google News

Quiz. Piosenki piłkarskie z czasów PRL-u. „Entliczek-pentliczek, co zrobi…”

1 min. czytania
16.06.2024 07:41

Wielu artystów w komunizmie śpiewało utwory dotyczące piłki nożnej. Nie tylko Maryla Rodowicz czy Bohdan Łazuka mają na koncie takie piosenki. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy pamiętasz te utwory.

Quiz. Piosenki piłkarskie z czasów PRL-u. „Entliczek-pentliczek, co zrobi…”
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Lukasz Kalinowski/East News + Jan Bogacz/TVP/East News

Quiz. Piosenki o piłce nożnej z PRL-u. Polegniesz na 4. pytaniu

Kto się zmartwi, kto rozerwie? Czy przed przerwą, czy po przerwie? Bohdan Łazuka śpiewał, że „tego nie wie nikt”. Zarówno w PRL-u, jak i dziś piłka nożna wzbudza wiele emocji wśród kibiców. Można by się pokusić o stwierdzenie, że w komunizmie był to jeszcze bardziej emocjonujący sport.

Quiz: Quiz. Piosenki piłkarskie z czasów PRL-u. „Entliczek-pentliczek, co zrobi…”

1/15 Maria Koterbska śpiewała: "On gra na skrzydle,on gra na skrzydle/W jakiej drużynie...":

Niektóre sukcesy naszych piłkarzy miały symboliczny wydźwięk. Polscy sportowcy byli sławni nie tylko na całą Europę, ale i świat. Kazimierz Deyna był jednym z najbardziej znanych piłkarzy. Zrobił międzynarodową karierę, a jego życie nie skończyło się w najlepszych okolicznościach.

Pamiętasz piosenki artystów o piłce nożnej? W ilu językach zaśpiewała Maryla Rodowicz w piosence „Futbol”? O jakim kraju śpiewała Violetta Villas w utworze „Wygrywamy”? Przekonaj się, czy znasz piosenki z czasów PRL-u. Piłka cały czas jest w grze!

Nie przegap