Obserwuj w Google News

Quiz. Co wiesz o Maanam? Tylko prawdziwi fani zespołu mają 10/10

2 min. czytania
15.11.2023 15:15
Zareaguj Reakcja

Zespołu Maanam nie trzeba chyba żadnemu Polakowi przedstawiać. Hity tej grupy rozgrzewały serca i parkiety pokoleń. Sprawdź, czy należysz do największych fanów Maanam rozwiązując nasz quiz.

„Kocham cię, kochanie moje”, „Krakowski spleen”, „Cykady na Cykladach” czy „Po protu bądź” – trudno byłoby znaleźć osobę, która nie kojarzy choćby jednej z tych piosenek. A hitów Maanam miał na koncie znacznie więcej. Grupa wprowadziła na polski rynek muzyczny prawdziwe odświeżenie dzięki połączeniu rocka, reggae czy dźwięków bardziej orientalnych. Chwytliwe melodie świetnie współgrały z chwytającymi za serca tekstami.

Zobacz też:  Kora wciąż bliska sercom fanów. Poruszający widok na grobie legendy

Publika kochała Korę

Publiczność kochała nie tylko piosenki Maanamu, ale i wokalistkę grupy – charyzmatyczną, niepokorną Korę. Nosiła krótkie czarne włosy, krótkie spódniczki, przylegające topy i ciemne okulary. W filigranowej figurze chowała kawał mocnego głosu, który u wielu potrafił wywołać ciarki. Kora miała więc talent, miała aparycję, była po prostu sobą. To niekiedy wywoływało kontrowersje.

Redakcja poleca

Kora otwarcie przyznała się do swojej burzliwej młodości, podczas której miła eksperymentować z narkotykami i… I z pewnym znanym dziś politykiem. Mowa o Ryszardzie Terleckim, który za swoich młodych, hipisowskich czasów miał mieć romans z równie młodą i równie hipisowską Korą. Choć czas pokazał, że tych dwoje poszło w zupełnie różne sobie strony, to mimo wszystko wspominali swoją znajomość z sympatią. Znasz więcej ciekawostek na temat Maanamu i Kory? Sprawdź ile wiesz o tej grupie w naszym quizie.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap

logo Tu się dzieje