Obserwuj w Google News

Piotr Marczewski nie żyje. Skomponował muzykę m.in. do „Znachora”

1 min. czytania
21.09.2022 08:15
Zareaguj Reakcja

Piotr Marczewski nie żyje. Kompozytor muzyki filmowej miał 84 lata. Był autorem muzyki do takich produkcji jak „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Znachor”, „Przygody kota Filemona”, „Trędowata” czy „Daleko od szosy”.

nie żyje
fot. shutterstock.com Yaraslau Mikheyeu

Piotr Marczewski zmarł 19 września. Informację o jego śmierci przekazał serwis „lodz.tvp.pl”. Był nie tylko kompozytorem, ale także pianistą, dyrygentem oraz jednym z trzech głównych twórców Studenckiego Teatru Satyry „Pstrąg”.

Zobacz także: Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Gwiazda filmu „Sami swoi” miała 74 lata

Piotr Marczewski nie żyje. Kompozytor miał 84 lata

Piotr Marczewski był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu oraz teorii dyrygentury i kompozycji. Był znanym w środowisku autorem muzyki filmowej i teatralnej, ale również telewizyjnej i rozrywkowej.

Kompozytor był również konsultantem muzycznym przy wielu filmach, m.in. przy „Vabanku” czy „Seksmisji”. Odpowiadał za skomponowanie muzyki w takich animacjach jak „Dziwny świat kota Filemona”, „O czarodzieju Dobrodzieju” czy „W królestwie Plastelinii”.

Redakcja poleca

Był również autorem muzyki do wielu popularnych polskich seriali i filmów. Jego kompozycje doskonale znamy z produkcji „Blisko, coraz bliżej”, „Znachor”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Biohazard”, „Daleko od szosy”, „Siedem stron świata”, „Samochodzik i templariusze”, „Wakacje z duchami”.

Krzysztof Krawczyk Sarah Harding Charlie Watts
16 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News, Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS, Soul Brother/Sipa USA/East News