Obserwuj w Google News

Opole 2023: znamy prowadzących koncertów 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki

4 min. czytania
05.06.2023 15:38
Zareaguj Reakcja

Kto poprowadzi koncerty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu? Prezentujemy listę prowadzących Opole 2023 oraz ich sylwetki.

Tomasz Kammel
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Festiwal w Opolu 2023 odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. W tym roku impreza obchodzi okrągłe 60. urodziny. Kto będzie prowadził koncerty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki?

Opole 2023: prowadzący koncertów 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu to niezwykła edycja przedsięwzięcia z długimi tradycjami w polskiej kulturze popularnej. Opolski amfiteatr ponownie zaszczycą swoją osobą wielkie gwiazdy i wschodzący artyści, którzy mają szansę na sukces. W tym roku Opole 2023 będzie składać się z 6 koncertów, które poprowadzą inne osobistości.

Redakcja poleca

Wielka Gala - Od Opola do Opola: kto poprowadzi koncert?

9 czerwca odbędzie się pierwszy koncert Opola 2023 reżyserowany przez Konrada Smugę. Wielka Gala - Od Opola do Opola to między innymi minirecital Dody, a także występy takich Blue Café, Feel, Pectus, Golec uOrkiestra, Lombard, Zakopower czy Viki Gabor. Artyści zaprezentują utwory będące przekrojem historii festiwalu w Opolu. Prowadzącymi Wielką Galę od Opola do Opola będą Tomasz Kammel i Marek Sierocki.

Artur Zawadzki/REPORTER
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Tomasza Kammela nie trzeba przedstawiać widzom TVP. Słynny prezenter jest związany ze stacją od 1997 roku. Prowadził takie programy, jak "Filmidło", "Randka w ciemno", "Kawa czy herbata?" czy "Teleexpress". Jest również związany z talent show TVP - "The Voice of Poland", "The Voice Kids" oraz "The Voice Senior". W swojej karierze wielokrotnie prowadził różnego rodzaju festiwale i imprezy muzyczne, w tym również Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Tadeusz Wypych/REPORTER
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Marek Sierocki jest nie tylko znanym polskim dziennikarzem muzycznym, ale również dyrektorem artystycznym festiwalu w Opolu. Działa w zawodzie od połowy lat 80., kiedy rozpoczął kultowy dział muzyczny "Teleexpressu", co trwa do dziś. W swojej karierze prowadził wiele programów i imprez muzycznych. Od 2021 roku zastępuje Wojciecha Manna jako prowadzący "Szansy na sukces".

Debiuty Opole 2023: kto poprowadzi koncert?

Koncert Debiuty w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego będzie szansą na zwycięstwo jednej z młodych gwiazd muzyki rozrywkowej. Prowadzącymi będą Edyta Herbuś i Olek Sikora.

VIPHOTO/East News
fot. VIPHOTO/East News

Edyta Herbuś jest tancerką aktorką i prezenterką. Zasłynęła dzięki programowi "Taniec z gwiazdami". Grała w wielu popularnych serialach, między innymi w "Plebanii", "Na Wspólnej", "Pierwszej miłości", czy "Klanie". W swojej karierze ma również doświadczenie w prowadzeniu programów "W rytmie MTV", "Przebojowe dzieci", "You Can Dance. Nowa generacja" i "Tańcząca ze światem".

VIPHOTO/East News
fot. VIPHOTO/East News

Olek Sikora zadebiutował jako prezenter w roku 2011, prowadząc program stacji Viva Polska "Viva Clubbing". W swoim dorobku ma również takie tytuły, jak "Top Tygodnia", "Weekend Specjalny", "Muzyczna strefa", "Discostacja", "TO!Witaj" i "Apetyt na Zdrowie". Widzowie TVP mogą kojarzyć go z programów "Pytanie na śniadanie" i "Lajk!". W ciągu kilku ostatnich lat prowadził wiele wydarzeń muzycznych emitowanych przez TVP, między innymi 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach, czy polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Premiery Opole 2023: kto poprowadzi koncert?

10 czerwca rozpocznie się drugi dzień Opola 2023, który zacznie koncert Premier w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Podczas wydarzenia zobaczymy występy Rafała BrzozowskiegoSary Chmiel i Gromee'ego, czy Tulii i Haliny Mlynkovej. Prowadzącymi będą Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak.

Artur Zawadzki/REPORTER
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Mateusz Szymkowiak zadebiutował w TVP jako prowadzący "The Voice of Poland". Znany jest również z "Pytania na śniadanie" i "Wakacyjnej Trasy Dwójki". Był również prowadzącym podczas Eurowizji 2018. Prowadził też wiele imprez muzycznych.

Czas ołowiu Opole 2023: kto poprowadzi koncert?

Drugim koncertem będzie reżyserowany przez Michała Bandurskiego Czas ołowiu, podczas którego zobaczymy między innymi Piotra Kupichę, Justyny Steczkowskiej, Piotra Cugowskiego, Kasi Moś, czy Sławka Uniatowskiego. Wykonawcy zagrają hity artystów, którzy już odeszli. Wydarzenie poprowadzi Agata Konarska.

Artur Zawadzki/REPORTER
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Agata Konarska jest dziennikarką związaną z TVP od 1995 roku. Jest znana z takich programów, jak "Brawo Bis", "Kawa czy herbata?", "Racja stanu", "Polonia 24", "Plus Minus" czy "Okiem wiary". Była współprowadzącą Konkursu Sopot Festival 2001.

Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności Opole 2023: kto poprowadzi koncert?

11 czerwca Opole 2023 rozpocznie koncert Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności w reżyserii Beaty Szymańskiej - Masny. Tytułowe szlagiery zaśpiewają między innymi Łukasz Zagrobelny, Robert Rozmus, Janusz Radek czy Leszcze. Koncert poprowadzi zespół Pectus.

VIPHOTO/East News
fot. VIPHOTO/East News

Pectus to pop-rockowy zespół istniejący od 2005 roku. W skład grupy wchodzą braci Szczepanik: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. Lider zespołu - Tomasz Szczepanik jest jurorem programu "The Voice Senior". W 2013 roku Pectus wystąpił na 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wygrywając dwie Superjedynki.

Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60. KFPP Opole 2023: kto poprowadzi koncert?

Opole 2023 zakończy koncert Ale To Już Było. Jest. I Będzie! stworzony przez Marka Sierockiego i Bolesława Pawicę. Na scenie zobaczymy między innymi Marylę Rodowicz, Izabelę Trojanowską, Edytę Górniak, Alicję Majewską, Krzysztofa Cugowskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Skaldów, czy Czerwone Gitary. Koncert poprowadzą Agata Konarska i Tomasz Wolny.

Wojciech Olkusnik/East News
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Tomasz Wolny to dziennikarz, który zaczynał w tvn24.pl, a następnie przeszedł do redakcji stacji TVN24. Od 2010 roku współpracuje z TVP. Znany jest między innymi "Telekuriera", "Panoramy", "Pytania na śniadanie" oraz "Kochanie, ratujmy swoje dzieci".

Redakcja poleca

RadioZET.pl