Obserwuj w Google News

Norwegia bezlitośnie o Blance na Eurowizji. „Oskarżenia o korupcję są zrozumiałe”

2 min. czytania
12.05.2023 13:49

Blankę Stajkow i jej „Solo” usłyszymy ponownie w finale Eurowizji 2023 już w sobotę 13 maja. 23-latka od preselekcji musi mierzyć się z olbrzymim hejtem. Blance zarzucano plagiat i brak talentu. Teraz swoje trzy grosze dołożyła… Norwegia.

Blanka Stajkow
fot. screen YouTube Eurovision Song Contest

Blanka Stajkow znalazła się w gronie 26 krajów, które powalczą o zwycięstwo w Eurowizji 2023. Jej występ nie okazał się klapą, jak przewidywali krytycy – Polka wyróżniała się w drugim półfinale, a jej szanse na wygraną nieco wzrosły. Według bukmacherów nie znajdziemy się jednak w pierwszej dziesiątce. Wiadomo, że są gusta i guściki, ale w tym roku otrzymaliśmy spory cios od Norwegii i chyba nie mamy co liczyć na punkty z tego kraju. Co napisali o Blance?

Zobacz także:  Jak głosować w finale Eurowizji i czy można oddać głos na Polskę? Nowe zasady

Eurowizja 2023: Blanka skrytykowana przez norweskie media

Blanka Stajkow wywołuje kontrowersje nie tylko w Polsce. Podczas półfinału komentatorzy ze Szwecji zaliczyli wpadkę, mówiąc, że Edyta Górniak jest teściową Blanki, więc udział 23-latki w konkursie może „pachnieć nepotyzmem”. Norwegia pojechała jednak znacznie mocniej.

Jeden z większych norweskich dzienników „VG” przed półfinałami opublikował krótkie notatki o uczestnikach Eurowizji. Internauci mogli jednocześnie oceniać piosenkę, oryginalność i występ. Opis Blanki mocno różnił się od innych notek.

- Polska modelka Blanka Stajkow (23 lata) wymyśla mdłą imprezową piosenkę, która może się sprawdzić w piwnym zamgleniu na lepkim wschodnioeuropejskim parkiecie, ale jest pozbawiona jakichkolwiek innych oznak wartości lirycznej czy muzycznej – można przeczytać na „VG”.

Redakcja poleca

Co szokujące, napisano też, że „oskarżenia o korupcję wysuwane pod adresem polskiego jury po finale krajowym są całkowicie zrozumiałe”, ponieważ polska gwiazda nie potrafi śpiewać. Blanka przeszła do finału, chociaż we wpisie dodano, że być może głosy rozłożą się w ten sposób, aby 23-latka szybko odpadła z Eurowizji.

Jak widać, nadzieje Norwegii (albo osoby, która stworzyła notatkę) nie spełniły się i Blanka zawalczy w finale. Na pewno szykuje się niezłe show.

Największe porażki Polaków na Eurowizji. Rafał Brzozowski nie był najgorszy?
6 Zobacz galerię
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News