Obserwuj w Google News

Nie żyje Hiroshi „Heath” Morie z zespołu X Japan. Gitarzysta miał 55 lat

2 min. czytania
18.11.2023 10:49
Zareaguj Reakcja

Hiroshi „Heath” Morie nie żyje. Zmarł w wieku zaledwie 55 lat. Informację o jego odejściu przekazali członkowie zespołu X Japan.

Nie żyje Hiroshi „Heath” Morie z zespołu X Japan. Gitarzysta miał 55 lat
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Zmarł basista zespołu X Japan. O śmierci Hiroshiego „Heatha” Moriego poinformowali członkowie kapeli. Gitarzysta miał 55 lat.

Redakcja poleca

Nie żyje Hiroshi Morie z zespołu X Japan

Morie odszedł 29 października 2023 roku. Przed śmiercią chorował na raka jelita grubego. „Podczas badań w czerwcu tego roku wykryto u niego nowotwór. Pomimo wysiłków w walce z chorobą, w październiku jego stan nagle się pogorszył, a ostatni oddech wydał w szpitalu” – przekazali w cytowanym przez Deadline oświadczeniu jego koledzy z X Japan.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Heath nie powiadomił od razu swoich kolegów o stanie swojego zdrowia. W pewnym momencie zdecydował się na ujawnienie prawdy. Dzięki temu bliscy mieli okazję go pożegnać.

Redakcja poleca

„Chcielibyśmy wyrazić naszą serdeczną wdzięczność wobec tych, którzy kochali Heatha przez całe jego życie. My, członkowie X Japan, osobiście pożegnaliśmy Heatha, ale nadal jesteśmy głęboko zasmuceni i przerażeni jego nagłą stratą” – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Kim był Hiroshi „Heath” Morie?

Hiroshi „Heath” Morie był członkiem legendarnej japońskiej heavymetalowej kapeli X Japan. Do zespołu dołączył w sierpniu 1992 roku i nagrał z nim dwa albumy. Pierwszy z nich, „Art of Life”, ukazał się w roku 1993, a drugi – zatytułowany „Dahlia” – trafił do sprzedaży trzy lata później. Od 1994 roku Heath z powodzeniem prowadził także karierę solową. Dzięki swoim muzycznym dokonaniom w Azji został okrzyknięty jedną z największych gwiazd ciężkiego brzmienia.

Źródła: Radio ZET/Deadline.com

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News