Obserwuj w Google News

Nie żyje Dario G. Gwiazdor popu lat dziewięćdziesiątych przegrał walkę z rakiem

2 min. czytania
17.06.2024 21:37

Dario G nie żyje. Brytyjski producent muzyczny, który zasłynął takimi hitami jak „Sunchyme” czy „Carnaval de Paris”, zmarł w wieku 53 lat. Gwiazdor walczył z rakiem odbytnicy w czwartym stadium. Wiadomość o śmierci muzyka potwierdziła rodzina.

Dario G/Paul Spencer
fot. nstagram @dariogofficial

Nie żyje Dario G. Gwiazdor lat dziewięćdziesiątych miał 53 lata

Brytyjskie media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Paul Spencer, znany szerzej jako Dario G. Gwiazdor muzyki dance zyskał sławę jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Kojarzony był m.in. z takimi hitami jak „Sunchyme” czy „Carnaval de Paris”. Spencer początkowo działał pod swoim pseudonimem wraz ze Scottem Rosserem oraz Stephanem Spencerem. Mężczyźni tworzyli trio producenckie, które założyli w trakcie studiów w Manchesterze.

Największy sukces grupy przypadł na rok 1997. To właśnie wtedy wypuścili na rynek singiel „Sunchyme”, który sprzedał się w ponad 600 tys. egzemplarzy. Dało im to wtedy drugie miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się przebojów w Wielkiej Brytanii. Przed nimi figurował tylko Elton John i jego „Candle In The Wind”, którym oddał hołd tragicznie zmarłej księżnej Dianie. Po rozpadzie tria, Paul Spencer tworzył solowo jako Dario G.

 Dario G przegrał walkę z rakiem

Wiadomość o śmierci brytyjskiego muzyka potwierdzili jego bliscy. Dario G walczył z rakiem odbytnicy w czwartym stadium, którego zdiagnozowano u niego latem zeszłego roku. Miał 53 lata.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego ukochanego Paula Spencera. Paul do końca pozostawał optymistą. Rak był jednak bitwą, w której nie mógł już dłużej walczyć. Pozostawił po sobie wspaniałą spuściznę muzyczną i wiele szczęśliwych wspomnień dla wielu ludzi. Będzie go brakowało wszystkim, którzy go kochali. Zabłyśnij jasno, nasza wielka gwiazdo” – przekazali za pośrednictwem Instagrama.

Źródło: Radio ZET/BBC/Instagram @dariogofficial

Nie przegap