Obserwuj w Google News

Skiba życzy Kaczyńskiemu więzienia: "I to w zaostrzonym rygorze"

2 min. czytania
14.09.2023 18:41

Krzysztof Skiba nie szczędzi słów krytyki w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości i prezesa partii - Jarosława Kaczyńskiego. Chciałby zamknąć go w więzieniu.

Krzysztof Skiba, Jarosław Kaczyński
fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News, Paweł Wodzyński/East News

Krzysztof Skiba ponownie postanowił odnieść się do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem nawiązał do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński trafi do więzienia o zaostrzonym rygorze.

Krzysztof Skiba o Jarosławie Kaczyńskim: chce go wysłać do więzienia

O tym, że Skiba od dawna jest krytykiem obecnej władzy, nie trzeba nikomu przypominać. Kilka lat temu był zapraszany do TVP w postaci eksperta reprezentującego "drugą stronę". Od kiedy rządowe media stały się jeszcze większą tubą propagandową, ich pracownicy nie mogą pozwolić sobie na zapraszanie gości, którzy mogliby powiedzieć za dużo na temat PiS i jego poczynań.

Członek Big Cyc od dawna krytykuje partię rządząca, jej polityków oraz prezesa - Jarosława Kaczyńskiego. Zazwyczaj odnosi się do głośnych afer. Tym razem postanowił skomentować plany związane z nadchodzącymi wyborami do parlamentu. Na Instagramie Skiby pojawił się ostry komentarz dotyczący startowania Kaczyńskiego w Kielcach.

- Kaczyński ma jedynkę w Kielcach, a powinien mieć jedynkę we Wronkach. I to w zaostrzonym rygorze - czytamy we wpisie. Chodzi oczywiście o miejsce na liście wyborczej. Kaczyński ma w Kielcach pozycję numer 1. Wronki to z kolei miejscowość, w której znajduje się największy zakład karny w Polsce.

O tym, że Kaczyński będzie "siedział" bardzo często słychać na różnego rodzaju antypisowskich demonstracjach organizowanym przez opozycję. Skiba wpisuje się więc w istniejącą od dawna narrację, której zwolennicy chcą ukarać prezesa PiS więzieniem za różnego rodzaju afery, które wydarzyły się w kraju podczas kadencji partii. 

Redakcja poleca

Wybory parlamentarne 2023: kiedy się odbędą?

Polacy będą mogli wybrać nowy skład rządu już 15 października 2023 roku. Od września trwa kampania wyborcza, która z dnia na dzień emocjonuje miliony Polaków w całym kraju. W sondażach wyborczych cały czas prowadzi PiS. Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska. Czy opozycja zwycięży w nadchodzących wyborach i spełni się marzenie Skiby o ukaraniu Kaczyńskiego? Przekonamy się za kilka tygodni.

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS