Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Polak przy stoliku Szwajcarii. Nie kibicuje Blance? To on napisał „Solo”

2 min. czytania
10.05.2023 12:56
Zareaguj Reakcja

Na pierwszym półfinale Eurowizji 2023 przy stoliku Szwajcarów zasiadł Polak Mikołaj „Tribbs” Trybulec. Jest współautorem piosenki Remo Forrera „Watergun”. Co ciekawe, Tribbs tworzył również hit „Solo”, z którym startuje polska reprezentantka – Blanka Stajkow.

Eurowizja 2023: Polak przy stoliku Szwajcarii. Nie kibicuje Blance? To on napisał „Solo”
fot. Instagram/@tribbs + Piotr Molecki/East News

27-letni Mikołaj Trybulec podbija Eurowizję już nie pierwszy raz. Choć muzyk sam nie występował na scenie, to jest współtwórcą kilku hitów tam prezentowanych. W tym roku odpowiada za utwór dla Szwajcarii i Polski. Wiemy, że kibicował już Remo Forrerowi na pierwszym półfinale. Pojawi się również w ekipie Blanki w czwartek?

Zobacz też:  Polscy widzowie Eurowizji zbulwersowani transmisją TVP. "Brak szacunku do widza"

Kim jest Mikołaj „Tribbs” Trybulec?

Mikołaj Trybulec jest DJ-em, producentem i kompozytorem. Muzykę tworzy od dawna, jednak większy rozgłos przyniósł mu hit nagrany z Kubańczykiem pt. „Ostatni raz zatańczysz ze mną”, za który został nominowany do Fryderyka.

Co ciekawe „Watergun” dla Szwajcarii i „Solo” dla Polski to nie są jedyne eurowizyjne hity Mikołaja. Muzyk stworzył „River” dla Krystiana Ochmana, „Amen” dla Vincenta Bueno (Austria, 2021), „Universo” dla Blasa Canto (Hiszpania, 2020), i "Friend of a Friend" dla Lake Malawiego (Czechy, 2019).

Redakcja poleca

Autor „Solo” nie został zaproszony na Eurowizję

Polak pochwalił się na Instagramie, jak bawi się na pierwszym półfinale, kibicując Szwajcarom. Okazuje się, że z ekipą Blanki Stajkow nie będzie mu dane zaszaleć. Polka nie zaprosiła twórcy swojego hitu do stolika przeznaczonego Polakom.

- Napisałem 6 utworów dla różnych krajów, ale Szwajcaria jest jedynym, który mnie zaprosił na Eurowizję – wyjaśnił na swojej instarelacji.

Zobacz też:  Doda broni Blanki na Eurowizji. Apeluje do jej przeciwników. "Pie*rzeni przegrańcy"

Tribbs nie ma jednak z tego powodu żalu, bo jak sam przyznał i tak trzyma kciuki za Polskę. Odniósł się również do postawy Blanki, która świetnie poradziła sobie z hejtem spadającym na nią zaraz po preselekcjach.

- I tak będę trzymał kciuki za mój kraj – Polskę - powiedział.

- Jeszcze dodam, że sposób, w jaki Blanka zniosła całą krytykę, budzi mój podziw, ja bym nie dał rady psychicznie tego znieść. A ona z podniesioną głową, pozytywną energią, którą zaraża ludzi – powiedział muzyk.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest