Obserwuj w Google News

Jamala wyśpiewała ból swojego narodu. Wykonała utwór "1944" podczas koncertu dla Ukrainy [WIDEO]

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
30.03.2022 13:43
Zareaguj Reakcja

Jamala wykonała utwór "1944" podczas koncertu dla Ukrainy. Widzowie wzruszeni występem stwierdzili, że udało jej się wyśpiewać ból swojego narodu pogrążonego w wojnie.

Jamala
fot. HANNIBAL HANSCHKE/AFP/East News

Od ponad miesiąca trwa wojna w Ukrainie. Z wtorku na środę 30 marca rosyjskim wojskom nie udało się ostrzelać Kijowa, stolica nadal pozostaje niezdobyta. Przed wojną z kraju uciekły już ponad 4 miliony osób - podaje ONZ. Mateusz Morawiecki ogłosił, że do końca tego roku Polska nałoży całkowite embargo na węgiel z Rosji oraz odejdzie od rosyjskiej ropy.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Pomoc dla kraju objętego wojną nadchodzi z całego świata. Pomagają także artyści, muzycy i celebryci. Poza publicznym protestem przeciwko wojnie zapewniają potrzebującym również materialne wsparcie. Zasilają zbiórki hojnymi darami oraz nie odmawiają występów charytatywnych.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Jeden z nich odbył się 29 marca w Birmingham. Podczas dwugodzinnego wydarzenia na imprezie "Concert for Ukraine" pojawiły się liczne gwiazdy, które dzięki swoim występom zbierały pieniądze na pomoc humanitarną dla naszych sąsiadów.

Jamala wykonała utwór "1944" podczas koncertu dla Ukrainy [WIDEO]

Wśród występujących znalazła się Jamala, ukraińska zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku, dla której koncert był bardzo wyjątkowym i osobistym przeżyciem. Artystka została kilka tygodni temu zmuszona do opuszczenia swojego domu w Ukrainie.

Redakcja poleca

Jej wzruszające wykonanie piosenki z Eurowizji "1944" łamie serce. Artystka przez cały czas trzymała w ręku ukraińską flagę, a utwór nabrał zupełnie nowego znaczenia.

Oglądaj

Komentujący występ Jamali doceniają talent i siłę wokalistki. Przyznają, że podziwiają piosenkarkę, że dała radę profesjonalnie wykonać tak poruszający utwór. Pojawił się głos, że artystce udało się wyśpiewać ból swojego narodu.

RadioZET.pl/NME