Obserwuj w Google News

Jak zmienił się zespół Sumptuastic? Autorzy „Kołysanki” wrócili z nowym utworem

Patryk Wołosz
2 min. czytania
15.09.2023 13:31
Zareaguj Reakcja

To oni odpowiadali za hit szkolnych dyskotek. Lata temu prawie każdy nucił tekst „Kołysanki” zespołu Sumptuastic. Po latach autorzy przeboju wrócili z nowym brzmieniem. Jak się zmienili?

Jak zmienił się zespół Sumptuastic? Nowa piosenka autorów „Kołysanki”
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Pochodzący z Bolesławca zespół Sumptuastic był muzycznym fenomenem. Tysiące fanów pokochało utwór „Kołysanka”, który dziś wielu wspomina z nostalgią.

Oglądaj

Choć słuchacze ich kochali, członkowie Sumptuastic w pewnym momencie zawiesili działalność. Na szczęście ostatecznie zdecydowali się na wielki powrót. Czy polska scena przyjmie ich z otwartymi ramionami?

Sumptuastic wrócił z nowym utworem. Autorzy "Kołysanki" zaskoczyli fanów

5 września w sieci pojawił się nowy utwór Sumptuastic – „Taka miłość jest”. Jest on utrzymany w nieco innej konwencji niż wspomniany wcześniej hit sprzed lat. Zamiast skocznej melodii, słyszymy w nim raczej spokojny podkład. Pocieszeniem jest to, że Sumptuastic zachowali swój charakterystyczny melancholijny, romantyczny ton.

Redakcja poleca

Odbiór nowego przeboju Sumptuastic był raczej pozytywny. Część fanów stwierdziła, że nowe brzmienie zespołu jest dla nich zaskoczeniem. „Spodziewałem się trochę czegoś innego… Brakuje mi tamtego Sumptuastic sprzed 20 lat. Każda piosenka, która się wtedy ukazywała, była wielkim hitem” – napisał jeden z internautów.

Oglądaj

Większość jednak z przyjemnością odsłuchała nowej muzycznej propozycji legendarnego zespołu. „Ciekawy utworek. Czekam na kolejne; Piękny tekst. Niezwykle przemyślany i tak sobie myślę, że aż transcendentny w swojej symbolice. Może się mylę, a może nie. Brawo autor. Podkład muzyczny i wokal w klimacie zespołu – jest taki, jaki jest — no, ale jaki miałby być inny ” – czytamy w komentarzach.

Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER