Obserwuj w Google News

Gwiazda zagrała koncert w Polsce. Pod zdjęciami skandaliczne komentarze: "Co to za baleron?"

2 min. czytania
18.11.2022 15:06
Zareaguj Reakcja

Tove Lo zagrała w Polsce. W sieci pojawiły się zdjęcia z występu szwedzkiej wokalistki. W komentarzach pojawiła się fala seksizmu i fatfobii.

Tove Lo
fot. Karol Makurat/REPORTER

Tove Lo zagrała koncert w warszawskim Klubie Stodoła w ramach trasy "Dirt Femme Tour". Szwedzka artystka wykonała premierowo utwór "Suburbia" ku uciesze fanów. Ci stworzyli nawet petycję w sprawie włączenia kawałka do setlisty.

Tove Lo zagrała w Polsce. Komentarze pod zdjęciami z koncertu to skandal

Artystka promuje na swoich występach ruch #freeboobs. Wokalistce zdarza się pokazywać na scenie piersi i namawiać do tego samego publiczność. Tove Lo promuje ciałopozytywność i apeluje do swoich fanów, żeby nie wstydzili się tego, jak wyglądają.

Redakcja poleca

Sama podczas występów świeci przykładem i decyduje się na odważne stylizacje. W Warszawie pojawiła się w skąpym kostiumie odsłaniającym sporo ciała.

Jak widać przed działaczkami takimi jak Tove Lo, jeszcze długa droga do uświadamiania, że rozmiar, piersi i włosy na nogach u kobiet nie powinny być palącym problemem ludzkości w obliczu wojen, rosnących podziałów i katastrofy klimatycznej. Kiedy agencja koncertowa Live Nation Polska opublikowała zdjęcia z warszawskiego koncertu, w komentarzach zawrzało.

Tove Lo zagrała w Warszawie. W komentarzach seksizm i fatfobia

Pod zdjęciami wokalistki pojawiły się skandaliczne słowa odnoszące się do jej wyglądu, wagi i stylizacji. Nie zabrakło w nich seksizmu i fatfobii.

Co to za baleron?

Niedługo nie zrobisz kariery, jak nago nie zaśpiewasz

Ubranko bardziej w stylu niemieckiego pornola z lat 90.

Z basenu od razu na koncert?

Wygląda, jak baleron owinięty sznurkiem

Czy mężczyźni na pewno przyszli tylko posłuchać muzyki?

Taka szynka trochę... Przed wędzeniem.

Na szczęście wśród obrzydliwych słów znalazło się też sporo opinii dotyczących samego koncertu, głosu i zaangażowania artystki, które w przypadku uczestnictwa w koncercie są o wiele bardziej istotne niż strój, czy waga, która jest prywatną sprawą każdego z nas.