,

Jarosińska miażdzy polskich kandydatów na Eurowizję 2023: "Poziom był dość kiepski"

21.03.2023 13:27

Monika Jarosińska wypowiedziała się na temat polskich preselekcji do Eurowizji 2023. Oberwało się nie tylko Blance, ale również innym kandydatom do konkursu.

Blanka Stajkow, Monika Jarosińska
fot. Pawel Wodzynski/East News, VIPHOTO/East News

O Eurowizji 2023 w kontekście polskim nadal jest głośno. Monika Jarosińska postanowiła skomentować, co sądzi o tegorocznych występach na lokalnych preselekcjach do słynnego konkursu. Artystka surowo oceniła kandydatów, nie tylko samą Blankę Stajkow.

Eurowizja 2023: Monika Jarosińska krytykuje polskich kandydatów

Blanka Stajkow oficjalnie będzie reprezentowała Polskę na nadchodzącej Eurowizji. Jurorzy zdecydowali, że jej występ i piosenka "Solo" zasługuje na wzięcie udziału w konkursie. Wyborowi towarzyszyło jednak wiele kontrowersji.

Dziennikarze Jastrząb Post, postanowili zapytać o komentarz Monikę Jarosińską - aktorkę i piosenkarkę, która w 2005 roku wraz z Zenonem Boczarem zgłosiła do 50. Konkursu Piosenki Eurowizji piosenkę "First Kiss". Utwór został doceniony przez jurorów, ale przegrał z zespołem Ivan i Delfin śpiewającym "Czarną dziewczynę", która w samym konkursie zajęła finalnie 11. miejsce.

Jarosińska, podobnie jak wielu fanów Eurowizji zdziwiła się, że wybrano właśnie Blankę. Artystka stwierdziła jednak, że większość kandydatów prezentowała niezwykle niski poziom. Zwróciła uwagę na aspekty techniczne.

Nie oglądałam wszystkich występów, ale moim zdaniem poziom muzyczny był naprawdę dosyć kiepski. Kiedyś artysta, wokalista musiał posiadać głos, musiał śpiewać. Zresztą nasza Edyta Górniak, nasze dobro narodowe, zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji. Byłam zaskoczona tym werdyktem w preselekcjach, ale jednak są takie czasy, że powinniśmy oczekiwać od artystów poziomu.

Wspomniała o Edycie Górniak, która była jedną z osób, wybierających Blankę jako reprezentantkę Polski na Eurowizji 2023. Wokalistka odniosła ogromny sukces podczas konkursu w 1994 roku. Skomentowała też największego konkurenta Stajkow - Janna i jego utwór "Gladiator".

Ja wiem, że to są młode dzieciaki, które stoją u progu swojej kariery. Ja im dopinguję, chcę, aby im się udało, ale musimy być trochę samokrytyczni. Mieć do tego dystans. Ta piosenka, to jest piosenka radiowa. Moim zdaniem żadna z tych piosenek nie nadawała się na Eurowizję. Chociaż Jann z utworem "Gladiator", mimo że chłopak jest bardzo uzdolniony, miał dobrą piosenkę, ale też nie był moim faworytem. Ja nie miałam żadnego faworyta w tych preselekcjach.

Jak więc widać, Jarosińska raczej nie wróży Polsce sukcesów w tym roku. Zauważyła też, że czasy się zmieniły, ale nie wszyscy w naszym kraju to zauważyli. Konkretnie nazwała problemy dotyczące rodzimych kandydatów.

Od wielu lat na tym konkursie występują artyści z naprawdę ambitną muzyką. To już nie tylko jest kicz i konkurs polityczny, na którym dominuje badziewie i bylejakość. Od paru lat możemy obserwować, że na Eurowizji występują artyści z fajnym, ambitnym repertuarem. Dlaczego nie poszliśmy w tę stronę?

Zapytana o swojego kandydata odpowiedziała, że wcale nie chodzi o konkretnego muzyka, tylko o muzykę. I to właśnie na tym powinni skupić się jurorzy preselekcji, a także przyszli kandydaci. Czy przewidywania Jarosińskiej okażą się trafne?

Eurowizja 2023: kiedy odbędzie się konkurs?

67. edycja Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 roku. Miejscem, w którym wystąpią wykonawcy z 37 krajów, w tym również z Polski, będzie M&S Bank Arena w Liverpoolu. Czy Blanka Stajkow wygra? Przekonamy się już niedługo.

loader

RadioZET.pl/Jastrząb Post

Logo radiozet Dzieje się