Obserwuj w Google News

Dramat Blanki na Eurowizji. Koszmarne oceny występu polskiej Bejba

2 min. czytania
13.05.2023 22:15

Blanka Stajkow zajmie ostatnie miejsce w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu? Dziennikarze obecni na miejscu ocenili szanse polskiej reprezentantki. Powiedzieć "źle", to powiedzieć niewiele. Jest dramatycznie.

Blanka w finale Eurowizji. Ostatnie miejsce dla Polki?
fot. Eurovision Song Contest/YouTube

Blanka Stajkow szturmem przebiła się przez konkurencję i dostała do wielkiego finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie wiemy na razie, jakie noty otrzymała od widzów — głosy nie zostały jeszcze upublicznione — nie wiemy więc, jak naprawdę poszło jej w półfinale. Wiadomo za to, że w dniu finału nie ma zbyt wielu powodów do radości.

Finał Eurowizji 2023 przypadł na sobotę 13 maja. Czy trzynastka okaże się dla Blanki Stajkow pechowa? Wokalistka walczy na wielkiej scenie, tymczasem do Polski docierają niepokojące głosy od dziennikarzy, którzy komentują show na miejscu.

Dziennikarze ocenili Blankę Stajkow. Zajmie ostatnie miejsce na Eurowizji?

Portal ESCXTRA przeprowadził sondę wśród dziennikarzy, którzy pracują przy Eurowizji w Liverpoolu. Wszyscy oni byli na miejscu w czasie próby generalnej przed koncertem finałowym, a po niej wystawili punkty poszczególnym reprezentantom.

Zobacz także:   Blanka Stajkow na Eurowizji 2023. Tego nie wiesz o polskiej reprezentantce

Przypomnijmy, że w wielkim finale konkursu udział bierze aż 26 państw. Największe szanse na zwycięstwo, zdaniem bukmacherów i fanów Eurowizji, ma reprezentantka Szwecji Loreen — wokalistka może liczyć na aż 50 procent głosów!

Co z Polską, Blanką, Solo i w końcu Bejba? Ponoć ma szanse na pierwszą dwudziestkę — przynajmniej zdaniem fanów i bukmacherów. Zdaniem dziennikarzy będzie dużo gorzej.

Bejba nie podbije Europy? Zero szans na wygraną Eurowizji

Obecni na miejscu dziennikarze, po obejrzeniu próby generalnej, wystawili Blance Stajkow naprawdę koszmarne noty. Ich zdaniem Polka może liczyć na pierwsze miejsce... od końca!

Redakcja poleca

W głosowaniu wzięło udział 107 akredytowanych dziennikarzy, a każdy z nich mógł oddać głos na trzech reprezentantów. Blanka w ich ogólnej ocenie otrzymała masakryczne, ostatnie, 26 miejsce i zdobyła  dokładnie 0 procent szans na wygraną! Ten wynik zdecydowanie nie poprawił Blance humoru przed występem. A może dał jej kolejnego kopniaka do działania?

Największe porażki Polaków na Eurowizji. Rafał Brzozowski nie był najgorszy?
6 Zobacz galerię
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News