Obserwuj w Google News

Behemoth zagra w Boże Ciało. Katolicy grzmią: „Wychwala Lucyfera i dewiacje seksualne”

2 min. czytania
07.06.2023 16:08
Zareaguj Reakcja

Behemoth pojawi się w Boże Ciało w Stoczni Gdańskiej – muzycy będą jednymi z gości kilkudniowego Mystic Festivalu. Występowi Adama Darskiego sprzeciwia się organizacja religijna „Polska katolicka, nie laicka”. Nie chcą Behemotha, który według nich „wychwala bunt Lucyfera, sadyzm i dewiacje seksualne”.

Behemoth
fot. Gonzales Photo/Nikolaj Bransholm/Photoshot/East News

Behemoth wystąpi na Mystic Festival – impreza odbywa się w dniach 7-10 czerwca w Stoczni Gdańskiej. Na scenie pojawią się też m.in. zespół Ghost ze Szwecji czy Danzig z USA. Jednak to formacja z Adamem Darskim na czele wywołuje największe kontrowersje. „Polska katolicka, nie laicka” chce odwołania imprezy, ponieważ według nich to „festiwal szatana”, a artyści „gloryfikują obrzydliwość i świętokradztwo”.

Zobacz także:  Adam Darski stanie przed sądem. Nergal podeptał wizerunek Matki Boskiej

Behemoth w Boże Ciało w Stoczni Gdańskiej. „Wychwalanie buntu Lucyfera”

Organizacja „Polska katolicka, nie laicka” chce odwołania Mystic Festivalu. W sieci uruchomiono nawet specjalną petycję i każdy chętny może się podpisać. Działacze są wstrząśnięci line-upem wydarzenia.

- Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne – można przeczytać w oświadczeniu „Polski katolickiej”.

- Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny Behemoth, gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo Ghost oraz naśmiewający się z konsekracji zespół Hostia – kontynuują.

Redakcja poleca

Organizacja religijna zaznacza też, że impreza wpisuje się w „akcję dywersji ideologicznej”, która trwa już od 1989 roku. Celem tych działań ma być „zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży”. „Polska katolicka, nie laicka” chce też apelować do organizatora festiwalu, czyli Grupy Żywiec.

Swoje niezadowolenie wyraziła również Anna Kołakowska, była radna Gdańska z ramienia PiS, która jest zdania, że miasto jest zdemoralizowane. Oburzony jest też prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, Artur Dąbrowski.

– Same nazwy tych zespołów obnażają prawdę o tym, jakie treści te zespoły chcą przekazać, z czym wystąpią. Zaplanowany został występ m.in. zespołu Behemoth, którego lider „Nergal” jest osobą ciągle szydzącą z chrześcijaństwa, dopuszczającą się prowokacji. Organizator bierze na siebie moralną odpowiedzialność za to wszystko, co tam się wydarzy – mówił Artur Dąbrowski dla „Naszego Dziennika”.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS