Obserwuj w Google News

Znany ukraiński pisarz i wokalista rockowy wystąpił w metrze. Zaśpiewał dla dzieci w Charkowie

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
04.04.2022 13:21
Zareaguj Reakcja

Serhij Żadan, znany ukraiński pisarz oraz lider rockowej grupy Żadan i Sobaki zagrał w metrze w Charkowie. Wystąpił specjalnie dla dzieci, które uciekły do schronu przed wojną.

Serhij Żadan
fot. Serhij Żadan/Facebook

Wojna w Ukrainie trwa już 40 dni. Kijów nadal pozostaje niezdobyty przez Rosjan. Sieć zalewają wstrząsające materiały z miejscowości Bucza niedaleko stolicy. Na zdjęciach widać ciała rozstrzelanych cywilów, wielu z nich przed śmiercią było torturowanych. Na ulicach widać także zabite zwierzęta. Dokładna liczba ofiar nadal jest ustalana, aktualnie mówi się o 350 ciałach.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Mimo ogromu tragedii Ukraińcy nie tracą wiary w swoje zwycięstwo i dzielnie walczą o swój kraj już przeszło miesiąc. Wielu z mieszkańców państwa zaatakowanego przez wojska Putina uciekło, aby poszukać bezpiecznego schronienia między innymi w Polsce. Ci, którzy pozostali w Ukrainie walczą lub ukrywają się w domach i schronach.

Serhij Żadan wystąpił w metrze w Charkowie dla urkaińskich dzieci

Jako schronienie Ukraińcom służą nieczynne stacje metra, które dzięki lokalizacji w podziemiu strzegą ludzi przed wybuchami bomb i ostrzałem z karabinów. Obecni w schronach Ukraińcy starają się dodawać sobie otuchy na różne sposoby. Często pomaga im w tym muzyka.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Znany ukraiński pisarz i lider zespołu rockowego Żadan i Sobaki postanowił wystąpić specjalnie dla dzieci, które przed wojną chowają się w metrze w Charkowie.

Redakcja poleca

Artysta opublikował na swoim Facebooku wzruszające zdjęcia z tego wydarzenia.

Zagraliśmy koncert dla wspaniałych dzieciaków w metrze w Charkowie. Maluszki śpiewały, tańczyły, a następnie zjadły smakołyki, które dla nich przywieźliśmy. Dzieci pozostają kreatywne, pracują z animatorami, psychologiem. Pozostają zorganizowani i odważni, wszyscy śpiewali z nami hymn.

Muzyk dołączył do posta także zdjęcia prac plastycznych dzieci, które z nadzieją czekają na koniec wojny.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy