Znany muzyk znęcał się przez lata nad żoną i dziećmi. Stosował groźby, manipulacje i przemoc
Scott Kelly, jeden z założycieli sludgemetalowej formacji Neurosis poinformował, że kończy karierę. Artysta jednocześnie przyznał się do krzywd, które wyrządził swojej rodzinie.
Scott Kelly to jeden z założycieli, gitarzysta oraz wokalista grupy Neurosis. Artysta pisał muzykę i tworzył dla zespołu od 1985 roku. Był również zaangażowany w projekty takie jak Tribes of Neurot i Blood and Time. Artysta udzielał się także na kilku płytach formacji Mastodon oraz w supergrupie Shrinebuilder.
Scott Kelly z Neurosis znęcał się nad żoną i dziećmi
Kelly ogłosił po latach muzycznej kariery, że odchodzi z branży muzycznej. Jednocześnie artysta przyznał się, że plotki dotyczące stosowania przez niego przemocy wobec swojej żony i dzieci są prawdziwe.
Muzyk opublikował w sieci obszerne oświadczenie, w którym przyznał, jak wyglądały w ostatnich latach jego relacje z bliskimi.
Jak opowiada Kelly:
Od kilku lat znęcam się nad moją żoną emocjonalnie, finansowo, werbalnie i fizycznie. Wpadłem w paranoję, że ludzie się o tym dowiedzą, więc znalazłem sposoby, żeby zatrzymać moich bliskich w domu. Żona nie mogła chodzić do pracy, dzieci do szkoły.
Artysta przyznał, że popadł w obsesję na punkcie kontroli swoich bliskich. Nie radził sobie z tą sytuacją, więc zaczął stosować manipulację i szantaż.
Stosowałem groźby, manipulacje, groziłem samookaleczaniami, samobójstwem, robiłem fizyczną krzywdę ludziom, zagrażałem ich reputacji, a wszystko po to, żeby zachować kontrolę. Kiedy wiedziałem już, że moja żona odejdzie, próbowałem przekonać ją, że jestem szalony i nie wiem, co robię.
Muzyk podkreśla, że jego partnerka próbowała mu pomóc. Kelly trafił na terapię oraz zasięgał opinii psychiatry. Mimo to, gdy żona podjęła próbę odejścia, Kelly nękał ją i sprawiał, że żyła w ciągłym strachu.
Artysta uznał, że ma już dość kłamstw. Podkreślił, że nie chce wymyślać już kolejnych historii na temat swojej żony.
Jest najlepszą osobą, jaką znam. Jest szczera, kochająca i dobra do głębi. To oświadczenie jest trywialne wobec nieodwracalnych szkód, które spowodowałem i niewybaczalnych rzeczy, które robiłem jej i naszym dzieciom.
Artysta zaznacza, że zdecydował się na tak szczere wyznanie ze względu na żonę. Muzyk podkreśla, że wszystkie niepochlebne plotki na temat jego partnerki są nieprawdziwe. Kelly oświadczył, że ma wiele poważnych problemów, które ma zamiar rozwiązać. Dlatego wycofuje się z życia publicznego i odcina od osób związanych z jego działalnością, żeby skupić się na sobie i swoim zdrowiu psychicznym.
Po ogłoszeniu przez Scotta Kelly'ego decyzji o zakończeniu kariery muzycznej, oświadczenie wydała również grupa Neurosis, z którą artysta był związany od lat.
Neurosis z oświadczeniem na temat Scotta Kelly'ego
Zespół nie szczędził gorzkich słów wobec swojego byłego kolegi z grupy.
Nie możemy opisać poziomu wstrętu i rozczarowania, jakiego odczuwany wobec człowieka, którego zwykliśmy nazywać "Bratem".
Muzycy zaznaczyli, że rozstali się z Kellym w 2019 roku, kiedy doszły ich słuchy o poważnych nadużyciach, jakich dopuścił się wobec swojej rodziny. Zespół podkreśla, że nie przekazał informacji o tym, co dzieje się w domu Kelly'ego ze względu na bezpośrednie prośby jego żony, która zaapelowała o uszanowanie prywatności jej rodziny.
Grupa oświadcza, że od 3 lat próbuje regularnie kontaktować się z muzykiem. Członkowie Neurosis uważają, że jego post i oświadczenie to kolejna próba manipulacji i utrzymania kontroli nad narracją dotyczącą jego skandalicznego zachowania.
Zazwyczaj uważamy, że publiczna otwartość i szczerość w odniesieniu do chorób psychicznych jest aktem odwagi. W tym przypadku w to nie wierzymy. Nie ma nic odważnego w systematycznym znęcaniu się nad żoną i dziećmi. Nie ma nic odważnego w przyznaniu się do złego postępowania, jeśli nie wykonało się pracy, aby to zachowanie zmienić. Nie ma nic odważnego w odmowie szczerej rozmowy z najbliższymi przyjaciółmi, kolegami z zespołu, ludźmi, którzy cię wspierali przez dużą część twojego życia.
Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.
Pomoc dla ofiar przemocy:
- Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
- Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
- Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
- Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
- Telefon zaufania – Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
- Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
- Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.