Obserwuj w Google News

Zespół Bracia zawiesił działalność. Wojciech Cugowski potwierdza informację

Piotr Krajewski
1 min. czytania
05.12.2019 13:42
Zareaguj Reakcja

Zespół Bracia zawiesił działalność. Grupa, w której skład wchodzą Wojciech i Piotr Cugowscy, nie planuje w najbliższym czasie nagrywać nowej muzyki. Informację o zawieszeniu zespołu potwierdził Wojciech Cugowski.

Zespół Bracia zawiesił działalność Wojciech Cugowski potwierdza informację
fot. VIPHOTO/East News

Zespół Bracia zawiesił działalność

Bracia zawiesili działalność po ponad 20 latach. Popularny zespół Wojciecha i Piotra Cugowskich podjął decyzję o długiej przerwie. Okazuje się, że muzycy postanowili skupić się na solowych projektach.

Informację o zawieszeniu działalności zespołu Bracia potwierdził Wojciech Cugowski w rozmowie z PAP Life. Przyznał również, iż przyszłość grupy jest niepewna i nie wiadomo na ten moment, czy będą jeszcze tworzyć nowe piosenki.

Zespół na obecną chwilę nie istnieje. Zawiesiliśmy działalność i nie wiem, kiedy i czy w ogóle będziemy jeszcze razem grali — powiedział Wojciech Cugowski dla PAP Life.

Popularni bracia skupiają się obecnie na innych projektach muzycznych. Wojciech występuje razem z zespołem Teksasy, a Piotr wydał w październiku swój debiutancki solowy album "40", z którego pochodzi m.in. przebój „Kto nie kochał”.

Zespół Bracia powstał w 1997 roku. W ciągu ponad 20 lat grupa wydała kilka albumów, w tym płytę „Zmienić zdarzeń bieg”, która pokryła się platyną. Do największych hitów Braci należą utwory „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat” i „Za szkłem”.

RadioZET.pl/gazeta.pl,PAP Life/PK