Obserwuj w Google News

Years & Years – „Starstruck”. Czwartkowa premiera w Radiu ZET i wywiad z Ollym Alexandrem

2 min. czytania
08.04.2021 09:23
Zareaguj Reakcja

Years & Years powraca jako solowy projekt Olly’ego Alexandra. Gorąca premiera nowego singla „Startstruck” odbędzie się na antenie Radia ZET w czwartek po godz. 20:00. Brytyjski wokalista udzielił także wyjątkowego wywiadu specjalnie dla naszych słuchaczy.

Olly Alexander
fot. mat. prasowe

Zespół Years & Years przekształcił się w solowy projekt wokalisty Olly'ego Alexandra. Artysta powraca z pierwszym singlem po ogłoszeniu zmian. Gorąca premiera piosenki „Startstruck” już w czwartek po godz. 20:00 w Radiu ZET.

Years & Years jako solowy projekt Olly’ego Alexandra. Nowy singiel „Starstruck”

„Starstruck” to pierwszy oficjalny singiel Years & Years po wydanym w 2018 albumie „Palo Santo” oraz pierwszy utwór po przekształceniu zespołu w solowy projekt Olly'ego Alexandra.

„Starstruck” powstało pewnej nocy w studiu na wsi, niedaleko Londynu. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tyle gwiazd. Gdy mieszkasz w dużym mieście, odzwyczajasz się od tego widoku. Odkąd wszyscy musieliśmy przystanąć, ja zapragnąłem wychodzić i tańczyć. Całą skumulowaną energię przelałem więc w muzykę – mówi Alexander i dodaje: „Piosenka opowiada o przypływie euforii, gdy jesteś z kimś, kto cię pociąga. Gdy trzymasz się dobrego przeczucia i nie odpuszczasz. Jak większość z nas, ostatni rok spędziłem w domu. Chciałem stworzyć coś zabawnego i pozytywnego dla ludzi i dla siebie, by mieć się przy czym bawić. Bez względu na to, co robimy czy w jakim miejscu życia się znajdujemy, myślę że wszyscy zasługujemy na trzy minuty międzygalaktycznej ekstazy”.

Za sprawą sukcesu Years & Years Olly Alexander stał się jedną z najciekawszych gwiazd współczesnego popu. Artysta ma na koncie dwa świetnie przyjęte albumy, 5 nominacji do BRIT, wyprzedane trasy koncertowe na całym świecie, a także bogaty dorobek aktorski.

Olly Alexander aktorem. Zagrał główną rolę w serialu HBO „Bo to grzech”

Olly Alexander niedawno zagrał główną rolę w bijącym rekordy popularności serialu Channel 4/HBO „Bo to grzech”, który jest dostępny w Polsce na HBO GO.

Produkcja o życiu grupy przyjaciół w cieniu epidemii AIDS spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Po premierze fundacja Terrene Higgins Trust zanotowała czterokrotny wzrost zainteresowania testami na HIV.

RadioZET.pl/mat.prasowe