Obserwuj w Google News

Wojciech Krawczyk nie żyje. Wokalista zespołu Homomilitia zmarł na COVID-19

1 min. czytania
22.03.2021 08:52
Zareaguj Reakcja

Wojciech Krawczyk, wokalista zespołu Homomilitia, zmarł na COVID-19. Artysta ostatnie dwa tygodnie spędził w szpitalu podłączony do respiratora. Informację o śmierci Wojtka Krawczyka przekazali przyjaciele z grupy J23 Sound System. 

Wojtek Krawczyk nie żyje
fot. Shutterstock

Nie żyje Wojciech Krawczyk, wokalista i lider zespołu Homomilitia, legenda łódzkiej sceny punk lat 90. Jak przekazali jego koledzy z zespołu, artysta zmarł na skutek ciężkiego przebiegu COVID-19 po dwutygodniowym pobycie w szpitalu. 

Wojciech Krawczyk z Homomilitii zmarł na COVID-19

Na facebookowym profilu J23 Sound System pojawiła się informacja o śmierci Wojtka Krawczyka. 

Dziś po dwóch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratorem odszedł od nasz kolega i przyjaciel Wojtek Wojti Krawczyk. Wokalista HCpunkowego zespołu Homomilitia, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90-tych w walki z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA sound system. Doskonały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że śmieszniej już być nie może i więcej się nie da rady śmiać, on dopiero się rozkręcał… Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Wojtas!!! Dbajcie o zdrowie ludziska swoje i innych! - przekazano we wpisie. 

Wojtek Krawczyk był wokalistą pochodzącego z Łodzi zespołu Homomilitia. Należał do najważniejszym przedstawicieli nurtów anarchopunk i crust punk w latach 90. Realizował się także jako DJ, działając pod pseudonimem HC DJ. Krawczyk był też organizatorem koncertów i wydawcą zina "Ferment".