Obserwuj w Google News

Wracają festiwale muzyczne? Ten europejski kraj ma plan na koncerty w 2021 roku

2 min. czytania
25.02.2021 15:37

Festiwale muzyczne w 2021 roku jednak się odbędą? Liczą na to mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Organizatorzy festiwali w Reading i Leeds poinformowali, że tegoroczne edycje imprez dojdą do skutku. Decyzja o ich organizacji jest związana z planem wyjścia z lockdownu przygotowanym przez premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona.

festiwal
fot. shutterstock.com

Powrót festiwali muzycznych w 2021 roku to jedno z największych marzeń fanów muzyki. Sytuacja epidemiologiczna na całym świecie jest jednak nadal bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna, więc ciężko stwierdzić, czy latem będziemy mogli bawić się na koncertach na żywo.

Niektóre państwa mają już jednak pewne pomysły na najbliższe miesiące. Jednym z nich jest Wielka Brytania, której premier Boris Johnson przedstawił czteroetapowy plan wychodzenia z lockdownu. Zakłada on m.in. powrót koncertów z udziałem publiczności.

Zobacz także:  Wlk. Brytania ma plan wychodzenia z lockdownu. Johnson ogłosił harmonogram

Wracają festiwale muzyczne? Wielka Brytania ma plan na koncerty w 2021 roku

Organizatorzy festiwalu muzycznych w Reading i Leeds poinformowali, że tegoroczne edycje odbędą się. To pierwsze festiwale, które ogłosiły powrót po przedstawieniu planu wychodzenia z lockdownu przygotowanego przez Borisa Johnsona.

– Reading i Leeds 2021. Po ostatnim oświadczeniu rządu nie możemy się doczekać powrotu na pola tego lata. RUSZAMY! – napisali organizatorzy bliźniaczych festiwali.

Festiwale Reading i Leeds zaplanowane są na 27-29 sierpnia. Gwiazdami mają być m.in. Post Malone, Liam Gallagher, Lewis Capaldi, Disclosure, Mabel, Queens of the Stone Age, Doja Cat czy Stormzy. Bilety trafiły już do sprzedaży, ale organizatorzy nie zdradzili jeszcze szczegółowych informacji na temat planu festiwalów i ewentualnych wymogów dotyczących dystansu społecznego.

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ogłosił w tym tygodniu czteroetapowy plan wychodzenia z lockdownu. W trzecim etapie, który ma się rozpocząć nie wcześniej niż 17 maja, mogą powrócić koncerty i imprezy sportowe z ograniczonym udziałem publiczności. Kolejny, czwarty etap (od 21 czerwca) zakłada zniesienie wszystkich restrykcji. Premier przyznał jednak, że daty mogą się zmienić – wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Glastonbury 2021 odwołane

Koronawirus nie oszczędził jednak po raz kolejny Glastonbury. Najsłynniejszy brytyjski festiwal i jedna z najpopularniejszych imprez muzycznych na świecie nie odbędzie się drugi rok z rzędu przez trwającą pandemię.

Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczny festiwal Glastonbury nie odbędzie się (…) Pomimo naszych wysiłków, aby poruszyć niebo i ziemię, stało się jasne, że nie będziemy w stanie zorganizować tegorocznej edycji. Bardzo nam przykro, że Was zawiedliśmy – czytamy w komunikacie.

Zobacz także:  Coachella 2021 odwołana. To koniec marzeń o festiwalach muzycznych w tym roku?

RadioZET.pl/PAP