Obserwuj w Google News

Whitney Houston miała romans z Robyn Crawford? Kobieta potwierdza plotki

Piotr Krajewski
2 min. czytania
07.11.2019 16:40

Whitney Houston zmarła w 2012 roku. Przez wiele lat życia, a także po jej śmierci, spekulowano na temat rzekomego romansu wokalistki z najlepszą przyjaciółką i asystentką — Robyn Crawford. Kobieta zdecydowała się ostatnio po raz pierwszy opowiedzieć przed kamerami o związku z artystką. Potwierdziła, że miała romans z Whitney Houston.

Whitney Houston miała romans z Robyn Crawford kobieta potwierdza plotki
fot. LIGHTBOX / Album/EAST NEWS

Whitney Houston miała romans z Robyn Crawford? Kobieta potwierdza plotki

Whitney Houston miała romans z Robyn Crawford? Tak przynajmniej twierdzi sama Crawford, która po raz pierwszy udzieliła wywiadu przed kamerami, w którym odniosła do wieloletnich plotek na temat ich związku.

Robyn Crawford porozmawiała z NBC News w związku ze zbliżającą się premierą jej książki zatytułowanej „A Song for You: A Life with Whitney Houston”, w której opowiedziała o bliskiej relacji ze słynną wokalistką.

Nasza przyjaźń była głęboka. Na początku tej przyjaźni dochodziło do kontaktu fizycznego. To było w trakcie pierwszego lata, kiedy się poznałyśmy. Wtedy nasze usta dotknęły się po raz pierwszy. To było nieplanowane, po prostu się wydarzyło. To było cudowne. Później, niedługo po tym wszystkim, spędziłyśmy razem noc. Tej nocy dotknęłyśmy się. I to właśnie nas do siebie zbliżyło — powiedziała.

Whitney Houston i Robyn Crawford poznały się na letnim obozie w 1980 roku. Piosenkarka miała wtedy zaledwie 17 lat i była dwa lata młodsza od Crawford. Kobieta wspomina jednak, że artystka zdecydowała się zakończyć ich fizyczną relację w 1982 roku, kiedy zaczynała swoją wielką karierę. Podobno bała się, iż inni ludzie dowiedzą się i wykorzystają informację przeciwko nim.

Whitney wyznała mi, że jej matka powiedziała, iż tak bliska dwóch kobiet nie jest naturalna. Ale my byłyśmy tak blisko — dodała Crawford oraz przyznała, że uszanowała decyzję Houston i zakończyła romans: „Whitney wie, że ją kochałam i wiem, że ona kochała mnie”.

Mimo zakończonego romansu, para utrzymywała bardzo bliskie stosunki i współpracowała ze sobą przez wiele kolejnych lat, nawet po ślubie Whitney Houston z Bobbym Brownem w 1992 roku. Robyn Crawford zrezygnowała ze stanowiska asystentki w 2000 roku.

Wielka kariera Whitney Houston

Whitney Houston sprzedała ponad 170 milionów płyt na całym świecie i otrzymała ponad 400 nagród. Nagrała przeboje „Greatest Love of All”, „I Have Nothing”, „I'm Every Woman”, „My Love Is Your Love” oraz legendarne „I Will Always Love You”.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Kilka lat później zaczęła zmagać się z poważny uzależnieniem od narkotyków. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

RadioZET.pl/people.com, theguardian.com/PK