Obserwuj w Google News

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje. Wokalistka Alibabek miała guza mózgu

Piotr Krajewski
1 min. czytania
19.02.2020 15:24
Zareaguj Reakcja

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje. Wokalistka kultowego zespołu Alibabki zmagała się z guzem mózgu. W ostatnim czasie rodzina artystki zbierała pieniądze na leczenie onkologiczne. Nie udało się jednak go rozpocząć. Wanda Narkiewicz-Jodko miała 76 lat.

Wanda Narkiewicz Jodko nie żyje wokalistka Alibabek miała guza mózgu
fot. Grzegorz Galasinski/DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje. Wokalistka Alibabek miała guza mózgu

Wanda Narkiewicz-Jodko nie żyje. Wokalistka należąca niegdyś do słynnego zespołu Alibabki cierpiała na  guza mózgu. O śmierci 76-letniej artystki poinformował jej syn w rozmowie z WP.

 Niestety w godzinach porannych zmarła moja Mama, Wanda Narkiewicz-Jodko. Nie udało się doprowadzić do rozpoczęcia leczenia onkologicznego — przekazał syn piosenkarki.

Nowotwór wykryto u kobiety podczas badań w październiku 2019 roku. Glejak został natychmiast usunięty operacyjnie. W tym samym czasie mąż artystki Jan Borkowski, zmagający się od kilku lat z chorobą neurologiczną, uległ wypadkowi, w wyniku którego wymagał stałej opieki. Rodzina rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, aby móc pokryć ogromne koszty leczenia i rehabilitacji. Niestety, Wanda Narkiewicz-Jodko zmarła, zanim rozpoczęła specjalistyczne leczenie onkologiczne.

Wanda Narkiewicz-Jodko występowała w pierwszym składzie kultowych Alibabek, który cieszył się ogromną popularnością w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Piosenkarka wielokrotnie pojawiała się na festiwalach w Opolu i Sopocie. Przestała koncertować z zespołem w latach osiemdziesiątych. W 2016 roku ponownie wystąpiła razem z Alibabkami — grupa dała specjalny występ w trakcie koncertu Męskiego Grania.

RadioZET.pl/wp.pl/PK