Obserwuj w Google News

Ukraiński zespół Antytila prosto z frontu: "Nie dajemy tylko rozrywki, mamy wiele do przekazania"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
30.03.2022 14:15
Zareaguj Reakcja

Ukraiński zespół Antytila udzielił wywiadu prosto z frontu. Trzech członków formacji Antytila walczy o wolność Ukrainy. Muzycy mieli w tym roku promować nowy album.

Antytila
fot. Antytila/Facebook

Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie mija już 35. doba. Rosyjskim wojskom nadal nie udało się zdobyć Kijowa. Napastnicy kierują się z północy na wschód Ukrainy, by otoczyć wojska naszych sąsiadów. Informację przekazał doradca prezydenta Ukrainy, Ołeksij Arestowycz.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Ukraińcy od ponad miesiąca dzielnie bronią swojego kraju i walczą o wolność. Za karabiny chwycili cywile, wśród nich także muzycy.

Ukraiński zespół Antytila udzielił wywiadu prosto z frontu

Za swój kraj walczy jeden z najpopularniejszych raperów ukraińskich - Yarmak, a także pop-rockowy zespół Antytila założony w 2008 roku. Muzycy wydali swoją najnowszą płytę dzień po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Zamiast promocji albumu musieli chwycić za karabiny.

Redakcja poleca

Artyści niedawno zaapelowali do Eda Sheerana, który pojawił się na koncercie charytatywnym dla Ukrainy, aby mogli zagrać razem z nim zdalnie z frontu. Artysta przyznał, że wspiera działania kolegów po fachu całym sercem i nie może się doczekać, aby sprawdzić ich muzykę. Jednak organizatorzy wydarzenia nie zgodzili się na pomysł Ukraińców.

Podkreślono, że wydarzenie ma na celu skupić się wokół sytuacji humanitarnej wywołanej wojną, nie na konflikcie militarnym.

W wywiadzie dla NME frontman grupy Taras Topola wyznał, że artyści planowali trasę stadionową po swoim kraju jeszcze na lato 2022. Wojna pokrzyżowała im możliwość zagrania dla rodaków.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Topola zaznaczył również, że grupa od zawsze chciała dostarczać ludziom nie tylko rozrywki, ale również wartościowych treści.

W naszej muzyce jest wiele społecznego przekazu. Nie działamy tylko dla rozrywki, lubimy mówić przez naszą muzykę o ważnych rzeczach. Staramy się dać ludziom trochę światła i powiedzieć im, że wszystko będzie dobrze. Nawet jeśli dzisiaj wydaje się to trudne.

Aktualnie trzech członków grupy walczy na linii frontu. Dwóch pracuje w roli wolontariuszy i pomaga mieszkańcom stolicy.